Osvoboďte se od nepříjemného zápachu nohou. Díky přírodním metodám zmizí během týdne

I když si budete pravidelně mýt nohy, můžete mít problém se zápachem nohou. Ten totiž není daný jen tím, jak často si nohy myjete, ale může to být také genetikou, špatně zvolenou obuví nebo nadměrným pocením, které zažil snad každý. Existují ale různé způsoby, jak se zápachu nohou zbavit, a nebudete k tomu potřebovat žádné drahé prostředky.

Přírodní způsoby si se zápachem poradí nejlépe

Abyste se zápachu z nohou opravdu zbavili, je nutné vybrané prostředky používat opakovaně a hlavně pravidelně. Některé z nich dokážou zázraky a zápachu se můžete zbavit již do sedmi dní. A jak s takovým zápachem zatočit? Můžete vyzkoušet například ocet. Je to prostředek, který využijete v domácnosti nejen na úklid nebo leštění. Smíchejte 1/2 hrnku octa s 6–8 hrnky vody. Nalijte do lavoru, ponořte nohy a vyčkejte 10–15 minut. Nohy poté umyjte mýdlem, protože ocet bude zapáchat.

Mohlo by vás zajímat:  Na zdraví! Kýchání provází lidstvo odnepaměti, tady jsou nejzajímavější mýty a fakta
Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete také jedlou sodu. Sníží množství bakterií, které se v nohách vyskytují, a neutralizuje pH potu. I tady stačí přidat jedlou sodu do teplé vody a namočit do směsi nohy. Můžete tuto kúru opakovat každý večer. Sodu můžete nasypat přímo do obuvi a druhý den ji vysypat – také to pomůže od nepříjemného zápachu.

Zázvor pomůže od zápachu a noviny zase od vlhkosti

Jestli se chcete zbavit zápachu nohou, můžete vyzkoušet také zázvor. Je to skvělá surovina, která zlikviduje bakterie a která zároveň eliminuje toxiny. Z kořene zázvoru si připravte pyré a dejte ho do hrnku horké vody asi na 15 minut. Roztok následně přeceďte pomocí síta nebo kávového filtru.

Mohlo by vás zajímat:  V moderních vozech začíná mizet tradiční řadicí páka

Touto pastou masírujte chodidla každý večer před spaním. Musíte metodu opakovat alespoň po dobu dvou týdnů, aby skutečně fungovala. Noviny pomohou nejen od vlhkosti z obuvi, ale také brání zápachu. Stačí je napěchovat do bot a každých pár hodin je vyměnit. Ráno budou boty jako nové.

Zdroj: https://facrockies.com/6-must-know-home-remedies-for-smelly-feet/