S chlapskou rýmičkou se k lékaři nechodí. Nachlazení pomůže zahnat několik běžných tekutin s rozdílným užíváním

Necítíte se ráno dobře? Škrábe vás v krku nebo cítíte, že přijde rýma? Můžeme vám rychle pomoci, a to přirozenými způsoby, které vás nebudou nic stát, ale zbavíte se prvních příznaků rýmy a nachlazení. Jsou to jednoduché metody, které se používají už několik staletí. Už nemusíte brát drahé léky, abyste se cítili lépe. Pokud s nemocí začnete bojovat hned, nestihne propuknout v něco závažnějšího.

Přírodními prostředky můžete bojovat kdykoliv

Ráno se vzbudíte a necítíte se dobře už jen z toho důvodu, že je vám chladno, i když máte doma teplo. To může být způsobené několika faktory. Chlad ze svého těla můžete vyhnat například horkou sprchou nebo koupelí, do které přidejte eukalyptový olej. Nohy a ruce si můžete natřít olejem kafrovým. Pomáhá také namočit si nohy do slané vody a obléknout si ponožky.

Mohlo by vás zajímat:  Sladká kobliha není vhodnou volbou ke snídani

Před spaním si můžete dát hrnek zázvorového čaje, který vás postaví na nohy. Nápoj by ale neměl být horký, protože jinak se akorát spálíte, ale neprohřejete své tělo. Chceme vyvolat pocení, aby se z těla vyplavily škodlivé látky, které vám nedělají dobře. Poté stačí vdechovat páru. Můžete si dát také svařené mléko s medem a česnekem, ale tento lék není pro každého. Energii vám dodají hlavně zeleninové vývary, které si udělejte velmi silné. Zároveň vás prohřejí.

Mohlo by vás zajímat:  Kovová pachuť v ústech není důvod k panice. Většinou má jednoduché vysvětlení
Zdroj obrázku: Freepik

Jakmile cítíte škrábání v krku, dejte si výplach

Výplachy proti bolesti v krku můžete dělat i 3–4× denně. Zvlhčíte tím sliznici a budete se cítit mnohem lépe. Usnadníte si polykání a během pár dní budete zdraví. I tady ale nesmí být tekutina příliš horká, abyste si spíše neublížili. Výplach si můžete udělat hlavně z bylinek, vhodné jsou šalvěj nebo heřmánek. Zkusit můžete také jedlou sodu se solí.

Pokud se necítíte dobře, zůstaňte o něco déle v posteli, pořádně si odpočiňte, aby tělo nabralo sílu bojovat s nemocí. Také hydratace je důležitá. I když nemáte moc energie na to, vylézat z postele a něco dělat, rozhodně si k posteli dejte velké množství vody nebo si udělejte čaj a ten popíjejte. Během nemoci byste měli omezit konzumaci mléčných výrobků i cukru, které oslabují imunitní systém.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/common-cold/in-depth/cold-remedies/art-20046403