Léčba oparu může být krátká. Hlavní je včas ho poznat a aplikovat účinnou metodu

Opar vypadá ze začátku nenápadně. Nejdříve svědí ústa, ale poté se objeví pálení, které je čím dál silnější. Opar vzniká velmi nenápadně a všimnete si ho, až když se objeví nepříjemný pupínek, který pokazí váš vzhled. Herpes je virové onemocnění, ale můžete se ho snadno a rychle zbavit. A nebudete k tomu potřebovat žádné drahé léky z lékárny, poslouží domácí suroviny.

Jak se oparů do budoucna vyvarovat?

Opar je virového původu a velmi snadno se objeví. Je ale pravdou, že někdo na opary trpí hodně a jiného za celý život tento problém nepotká. Čím to je? Opar vzniká 7–10 dní, v některých případech dokonce i dva týdny. Infekce se vyskytuje hlavně, když se dostanete do kontaktu s jinou osobou, která je již nakažená. Nemusíte se přitom hned líbat, stačí použít stejný ručník nebo příbor.

Mohlo by vás zajímat:  Játra dostávají každý den zabrat. Přírodní oleje podpoří jejich dobré fungování

Opar ale můžete snadno chytit, pokud držíte dietu nebo máte sníženou imunitu. Problém může nastat také při nedostatku spánku nebo při velké únavě. Objevit se může u žen v období menstruace, kdy hodně kolísá hladina hormonů. Objevuje se často kolem úst, ale i na bradě nebo nosu. Je možné opar vyléčit během jediného dne?

Příznaky oparu poznejte co nejrychleji

První příznak toho, že přijde opar, je mírné brnění, které přejde ve vytvoření jakési bubliny. V této fázi je nutné začít s léčbou, nejlépe pomocí mastičky nebo tabletek, které obsahují acyklovir. Zbavit se ho můžete také pomocí domácích prostředků, které najdete doma v kuchyni. Mezi takové patří bylinky, jako je meduňka, heřmánek nebo máta.

Mohlo by vás zajímat:  Bulgur podpoří hubnutí, vhodný je také pro diabetiky. Jídelníček doplní jako netradiční příloha

Na opary skvěle funguje také trojice citron, česnek a cibule. Vitamin C, který je v citronu, má antiseptické vlastnosti. Česnek a cibule jsou nesmrtelná kombinace, která se používá nejen v kuchyni. Můžete si cibuli nakrájet na kolečka a přikládat je na postižené místo, stejně to můžete udělat také s česnekem. Mějte na oparu suroviny jen několik minut, aby se pokožka nevysušila.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2602638/