Transkutánní elektrická nervová stimulace zbaví bolestí v celém těle přirozenou cestou bez nutnosti užít léky

Bolest může kdykoli potkat kohokoli z nás, a to na jakékoli části těla. Zbavit se akutní bolesti nebo bojovat s tou chronickou není nikdy příjemné. Ukázalo se ovšem, že se můžete svých neduhů zbavit pomocí elektřiny. Procedura transkutánní elektrické nervové stimulace (TENS) vás zbaví potíží, je bezbolestná a navíc zcela bezpečná i pro seniory. Nedoporučuje se jen dětem do 12 let v oblasti krku, hrudníku, hrtanu a hlavy.

O co jde?

Metoda TENS pracuje s elektrickými impulsy, které stimulují nervová zakončení zodpovědná za přenos podnětů bolesti do mozku. Díky tomu, že stimuly blokují bolestivé podněty a pomáhají k vytvoření léků proti bolesti (beta-endorfiny), rychle se svých problémů zbavíte, aniž byste ve skutečnosti museli nějaké léky užívat. Jde o naprosto bezpečný a přirozený způsob, jak bojovat proti obtížím pomocí přirozené funkce mozku.

Mohlo by vás zajímat:  Strom zázraků posílí mozek a zlepší plodnost. Účinky ginkgo biloba na sebe nenechají dlouho čekat
Zdroj obrázku: Freepik

Účinnost elektrostimulace

Efektivita této léčby závisí na správně zvolených parametrech stimulace (frekvenci proudu, délce pulzu a délce léčby). Kontaktovat můžete fyzioterapeuty v rehabilitačních zařízeních nebo v ambulanci, kteří mohou proceduru provést a správně určit, co přesně potřebujete. O tom, zda je pro vás tato léčba vhodná, rozhoduje lékař nebo fyzioterapeut.

Pro jedince s chronickými potížemi, bolestmi zad, lumbagem, ischiasem nebo bolestmi souvisejícími se svalovým napětím a záněty je možná i domácí léčba. Jde o velmi bezpečný způsob boje proti bolesti, díky kterému nemusíte užívat silné léky. Bolest by měla odeznít asi po 30 minutách léčby, když bude přístroj správně nastavený. Musíte se ale vždy poradit se svým lékařem. Pamatujte také na to, že tuto metodu nesmí používat těhotné ženy, lidé s kardiostimulátorem, arytmií nebo horečkou. Dávejte si také pozor, abyste přístroj neumístili blízko otevřené rány, vyrážky apod.

Zdroj: https://www.omron-healthcare.com/eu/health-and-lifestyle/pain-management/managing-pain/transcutaneous-electrical-nerve-stimulation-tens-vs-electrical-muscle-stimulation-ems.html