Ne všechna jablka jsou tak zdravá, jak se tváří. Při nákupu se vyplatí obezřetnost

Jablka patří mezi nejoblíbenější ovoce po celém světě. Je tak nutné vědět, jakou odrůdu koupit, abyste si vybrali opravdovou kvalitu a nebáli se, že si naopak uškodíte. Jablka jsou velmi cennou svačinou, můžete si je dopřát čerstvá, sušená nebo je můžete přidat do různých dezertů a salátů. Snadno se pěstují na zahradě, navíc se dají zamrazit a získáte tak zásoby na celý rok.

Některé odrůdy budou sladší

Jablek existuje spousta druhů. Jedny budou kyselejší, jiné zase sladší. Některé odrůdy se dokonce musí před konzumací tepelně upravit, jiné zase ne. Jak si vybrat ta nejlepší jablka? Ze supermarketu je nekoupíte. Mnohem lepší bude zajít k sadaři, který se pěstování jablek věnuje už delší dobu a nestříká je chemickými látkami.

Jablka jsou plná nejen vitaminu C, ale také dalších látek, které jsou pro lidské zdraví prospěšné. Obsahují především dostatek vlákniny, která zaručí správné trávení. Jablka si dejte nejlépe lokální, protože budete přesně vědět, jak probíhala jejich sklizeň nebo pěstování. Některé odrůdy k nám cestují velkou dálku a může se to podepsat na jejich kvalitě a chuti.

Mohlo by vás zajímat:  Stoupnout si na váhu nemusí skončit dobře. Kvůli chybám během vážení dostaneme zkreslenou hodnotu
Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se zmást krásou jablka

Určitě zde neplatí pravidlo, že když vidíte krásně červené a lesklé jablko, že bude výborné také chuťově. To, že je lesklé, znamená, že prošlo náročným procesem, aby vypadalo skvěle. Nedílnou součástí jsou chemické látky. Proto je nutné vždy jablka doma umýt, abyste se zbavili pesticidů a dalších škodlivin, které jíst nechcete. Moderní metody pěstování se ale snaží ušetřit na všem.

Pokud tedy najdete jablka, která vypadají na první pohled hezky, ale nejsou lesklá, rozhodně se vyplatí sáhnout po nich, protože budou obsahovat až několikanásobně vyšší obsah vitaminů a dalších látek, kvůli kterým jablka jíme. Pokud jablka pěstujete na zahradě, poznáte jejich kvalitu podle červa, který si vždy vybírá to nejlepší.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/what-is-the-healthiest-apple