Ranní i večerní trénink má své výhody. Hlavně ale musí člověku sednout

Plánujete udělat něco se svým postojem k životu? Chcete začít sportovat nebo chodit do posilovny, ale nevíte, jestli je vhodnější cvičit ráno, nebo před spaním? Jestli se nemůžete rozhodnout, budete muset vyzkoušet všechny varianty, které jsou k dispozici. Každé tělo bude na cvičení reagovat jinak a bude záležet jen na vás, jaké si vytvoříte podmínky.

Jaké jsou výhody a nevýhody cvičení před prací?

Začít cvičit je rozhodně velmi dobrý plán. Přemýšleli jste nad tím, jak naplánujete svůj den, abyste měli odcvičeno a zároveň nezanedbávali rodinu nebo pracovní povinnosti? Všechno má své výhody. Ranní cvičení je vhodné pro snížení krevního tlaku a také se vám vylepší spánek. V noci budete spát déle, ranní cvičení je tak vhodné pro ty, kteří mají vyšší krevní tlak nebo poruchu spánku.

Po ranním cvičení se pak budete cítit nastartovaní na celý den, a pokud si k tomu dáte také vydatnou snídani, rozhodně neuděláte chybu. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že již máte hotovo, a odpoledne či večer se budete moci věnovat své rodině. Ranní sportování může být efektivní a oprostíte se od stresu.

Mohlo by vás zajímat:  Muži se v průměru dožívají o osm let méně než ženy. Na vině jsou přitom oni sami

Chcete cvičit raději večer? Zkuste, co na to řekne vaše tělo

Večerní cvičení má samozřejmě také něco do sebe. Mnoho lidí totiž ráno nestíhá, a aby si udělali ještě půl hodiny času navíc, je nemožné. Někteří ani nesnídají a po cvičení je rozhodně vhodné si dát něco k jídlu, aby vám nebylo špatně. Lidé, kteří se rozhodli cvičit po práci, měli nižší hladinu kortizolu a došlo také ke snížení hladiny glukózy. V obou případech se vám zrychlí metabolismus a budete rychleji hubnout.

Největší přínos pro vás bude mít cvičení ráno nebo pak mezi 16. a 18. hodinou. Není to ale pro každého, protože každý člověk je individuální. Sami se rozhodnete, jestli vám vyhovuje ranní cvičení, nebo večerní sport. V létě se můžete vydat na kolo nebo na procházku, a to třeba v osm večer, když už jsou uložené děti. Pokud se ale ke sportu budete stavět negativně, vaše tělo bude proti cvičení protestovat.

Zdroj: https://www.cnet.com/health/fitness/when-should-you-exercise-morning-afternoon-or-night-backed-by-science/