Okolo cvičení koluje řada mýtů, které se zdravým sportem nemají nic společného

Většina lidí kolem vás si pravidelně dává do těla, chodí, běhá nebo chodí do posilovny? Mezi oblíbená cvičení pak patří také plavání nebo tenis. Dělají to ale tito lidé opravdu pro své zdraví, nebo jen kvůli tomu, aby vypadali dobře na fotografiích a chtějí jít s dobou? Každý má své důvody, proč se pustit do sportování. Někteří z nás ale věří na mýty, které jsou se sportováním spojovány.

Určitě jste i vy zaslechli určité mýty

Začnou ženy vypadat po cvičení mužnější a může častější cvičení způsobit velký nárůst svalové hmoty? Je to částečně pravda a z části také ne. Všechno závisí na tom, do jakého cvičení se pustíte a jak intenzivně bude probíhat. Všechny cviky kromě toho, že vám pomohou spalovat tuky, mohou způsobit svalový růst. Je to ale pomalý proces, který vás bude stát nejen spoustu času, ale také úsilí a práce.

Mohlo by vás zajímat:  Správná strava po tréninku pomůže zregenerovat svaly. Chybět v ní nesmí tři základní složky

Důležitou otázkou je, jestli je při cvičení vhodné držet dietu. Diety nejsou vhodné pro nikoho. Pokud chcete změnit svůj životní styl, budete si muset ve stravování nastavit takové podmínky, abyste je pak mohli dodržovat po celý zbytek života. Jinak se velmi snadno dostaví jojo efekt a hubnout budete pořád dokola. Raději tak shazujte pomaleji, ale jistě, dbejte na správnou stravu, ale občas si také dejte něco dobrého a bez výčitek.

Zdroj obrázku: Freepik

Co udává váha?

Cvičením dochází nejen k úbytku tuku, ale také nám postupně roste svalová hmota. Možná se vám tak může zdát, že jste nic nezhubli, protože se číslo na váze vůbec nehýbe. Je dokonce možné, že budete vážit o něco víc, než když jste sportovat začali. Je to naprosto normální. Mnohem důležitější než váha jsou totiž centimetry, které by vám postupně měly ubývat. Váha rozhodně není ukazatelem, podle kterého byste se měli řídit.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelný pohyb utuží fyzičku a spálí přebytečné kalorie. Některé sporty tělu maximálně prospějí

Správnost cvičení poznáte podle toho, že je vám volnější oblečení, do kterého jste se ještě nedávno nemohli obléct. Na cvičení si vždy oblékejte oblečení, které bude prodyšné a bude dobře odvádět teplo a vlhkost.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/5-most-commonly-believed-fitness-myths-are-holding-you-back-ncna837236