Jablečný ocet sníží cholesterol i glukózu v krvi. Jeho dávkování má však přísná pravidla

Pravděpodobně už jste slyšeli o tom, že jablečný ocet je skvělý nejen při vaření. Má úžasné vlastnosti, které jsou známé již po mnoho let. Tento produkt je uváděn jako přírodní pomocník při hubnutí, ale také více lidí po něm sahá kvůli regulaci hladiny glukózy v krvi. To je ale jen začátek dlouhého výčtu pozitiv, která má na lidské tělo. Jak ho správně konzumovat, abyste získali nejlepší výsledky?

K čemu je dobrý jablečný ocet?

Pozitivní účinky jablečného octa na tělo jsou způsobeny přítomností aminokyselin, pektinů a polyfenolických sloučenin, které tento jedinečný produkt obsahuje. Vitamíny a minerály se v něm také nachází, ale jen v menším množství. Za zmínku i přesto stojí draslík, fosfor, hořčík, sodík, železo, vápník, kyselina listová, kyselina askorbová nebo vitamíny skupiny B (niacin, ribovlafin a thiamin). Díky těmto složkám se můžete těšit na mnoho pozitiv pro svůj organismus.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co všechno má tato tekutina vliv? Budete se možná divit, ale prakticky na všechno. Těšit se můžete na regulaci glukózy v krvi, snížení hladiny špatného cholesterolu (LDL), posílení srdce, podporu prevence aterosklerózy nebo zácpy. Pomůže také s odstraněním patogenních bakterií, které napadají imunitní systém, působí proti pálení žáhy a kyselému refluxu a mimo jiné vám také pomůže zhubnout, protože urychluje metabolismus.

Jak ho správně pít?

Nejdůležitějším pravidlem v případě jablečného octa je nepít ho čistý. Nikdy nezapomínejte na ředění, jinak se můžete těšit na nepříjemné důsledky. Můžete si podráždit jícen i žaludek a poškodit zubní sklovinu. Ideálně ho nařeďte s převařenou vodou. Pro začátek použijte jednu polévkovou lžíci jablečného octa na jeden šálek vody. Časem můžete množství octa trochu zvýšit, ale denně byste se neměli dostat přes dvě polévkové lžíce. Vyzkoušíte tento produkt, nebo je na vás jeho chuť příliš silná?

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar, https://www.medicalnewstoday.com/articles/323721, https://www.phlabs.com/how-to-lower-blood-sugar-using-just-apple-cider-vinegar