Dobrý životopis otevře cestu k vysněné práci. Vyzdvihněte své přednosti, ale nepřehánějte

Jestli hledáte práci, bude životopis velmi důležitým dokumentem, který budete ukazovat na každém pohovoru, na který přijdete. V dnešní době se sice životopisy řeší spíše přes e-maily nebo chatovací aplikace, ale pokud jste stará škola, klidně ho můžete ukázat vytištěný přímo na pohovoru. Jak si ale napsat životopis, aby byl pro budoucí zaměstnavatele atraktivní?

Jak napsat dobrý životopis? Dávejte do něj pravdivé informace a neprotahujte ho

Pravidelně musíte obnovovat jeho obsah. Jestli často měníte zaměstnání, je to nutnost, aby budoucí zaměstnavatel věděl, jakými pracemi jste již prošli a co umíte. Strukturovaný životopis v dnešní době dostačuje, protože ostatní můžete říct přímo na pohovoru, který bude osobnější. Životopis neboli CV je první ukázkou toho, jak dokážete zpracovat důležitý dokument, a je to první krok k úspěchu. Proto by se jeho příprava neměla podceňovat.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché tipy, jak telefon nabít mnohem rychleji

Jestli jste životopis nikdy nepsali, možná si nebudete jistí, jak má být dlouhý. Neměl by být příliš krátký, ale také nikdo nechce číst deset stran, které jsou plné bývalých zaměstnání. Jestli budete mít na kontě spoustu pracovních příležitostí, naopak to může na budoucího zaměstnavatele působit dojmem, že nikde nevydržíte dlouho. Nikdy při psaní životopisu nepoužívejte barevné fonty. V CV se totiž počítá obsah, nikoliv to, jak vypadá.

Zdroj obrázku: Freepik

Na internetu si můžete najít vzorové životopisy

Jestli životopis píšete na počítači, zvolte vhodný formát. Budete ho možná zasílat elektronicky, proto zvolte takový program, ve kterém životopis půjde otevřít každému. Při jeho přípravě se zmiňte o pozici, o kterou se ucházíte. Nezapomeňte to napsat také do předmětu e-mailu, jinak je možné, že si ho nikdo ani nepřečte.

Mohlo by vás zajímat:  Chraňte svůj notebook před nízkými teplotami. Předejdete jeho poškození

Do CV můžete samozřejmě vložit také fotografii, která by měla být seriózní. Zapomeňte na sexy selfie fotky nebo takové, na kterých nebudete dobře vidět. Životopis můžete rozdělit na několik častí, kde budou postupně osobní údaje, zaměstnání ve kterých jste již působili a také vaše koníčky a další dovednosti.

Zdroj: https://resumecat.com/blog/how-to-list-skills-on-your-resume