Pravidelný pohyb utuží fyzičku a spálí přebytečné kalorie. Některé sporty tělu maximálně prospějí

Lidé kolem nás nám neustále ukazují, že je potřeba na sobě pracovat. Mnoho z nás překonává své limity a snaží se být stále lepší. Ne všechny sporty jsou ale vhodné, můžete si ale vybírat. Existují sporty nebezpečné, při kterých si můžete hodně ublížit. Poté tu jsou sporty, které jsou bezpečné a patří mezi oblíbené, protože k nim nepotřebujete velkou výbavu. Jaké sporty patří mezi nejdravější?

Jakými sporty utužíte fyzické i duševní zdraví?

Mezi nejvíce bezpečné sporty a také vysoce návykové patří například plavání. Je to sport, který pomůže především vašemu srdci. Je to činnost, kterou můžete dělat beze stresu a pomůžete si nejen udržet tělesnou hmotnost, ale také zlepšíte funkci plic. Bazény navíc můžete využívat celý rok, nemusíte se bát, že by tento sport nějak „skončil“. Dalším sportem je tenis, který je velmi náročný. Za jednu hodinu hraní můžete spálit až 600 kalorií, patří tak mezi sporty srovnatelné s během nebo jízdou na kole.

Mohlo by vás zajímat:  Revoluce ve cvičení! Které cvičení zformuje postavu lépe než běh? Odpověď vás překvapí

Aerobní cvičení – k tomu by se dal tenis přirovnat. Během něj poskakujete, různě sebou hýbete a potřebujete se maximálně soustředit, abyste míček odpálili správným směrem. Dalším sportem, který ale není pro každého, je veslování. Budete díky němu hubnout, posílíte svaly a veslovat můžete i v posilovně.

Vyzkoušejte squash nebo basketbal

Squash je na fyzičku velmi náročný sport, ale rozhodně se vyplatí ho alespoň vyzkoušet. Běháním si posílíte celé tělo, první minuty jsou opravdu těžké, když se ale míček zahřeje, už je hra snadnější. Svalová hmota se při pravidelném hraní navýší a vy se budete cítit lépe. V basketu rozhodují schopnosti dobře reagovat, navíc hra snižuje stres.

Mohlo by vás zajímat:  Samotné posilování je k ničemu. Tělo potřebuje dodat správné živiny, pak bude nepřekonatelné

Cyklistika je oblíbeným sportem napříč generacemi. Nejlepším obdobím pro jízdu na kole je květen nebo červen. Nemusíte hned závodit jako účastníci Tour de France, bohatě bude stačit pomalejší tempo. Jízdní kola dnes nejsou žádnou velkou investicí, může si ho dovolit každý a cyklistické stezky dnes najdete na každém rohu. Kromě toho můžete vyzkoušet i obyčejnou chůzi nebo běh, protože se jedná o náš přirozený pohyb.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-exercise