Vyčistit brýle je snadné, málokdo to však umí. Špatnými prostředky se mohou nenávratně poškodit

Brýle patří nejen mezi módní doplňky, ale také musí plnit svou funkci, pokud se jedná o dioptrické. Bohužel, většina lidí, kteří brýle nosí, neví, jak se o ně starat, aby bylo přes jejich skla vidět delší dobu. Špinavé brýle i rámečky nevypadají hezky, navíc mohou přinést zdravotní komplikace, protože si je denně nasazujete na obličej. Jak se o ně efektivně starat a čistit je, abyste měli ostrý zrak?

Nezapomeňte si před samotným čištěním umýt ruce

Důležitá je v tomto případě čistota, a to ve všech směrech. Proto si nejdříve umyjte ruce a až poté se pusťte do čištění. Brýle byste měli umývat vodou a vyhnout se tak ubrouskům, které dostanete při koupi brýlí. Brýle dejte přímo pod proud vody a držte je za rámečky. Poté je dejte do vody, nechte několik minut a vyndejte a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Kavkazský pastevecký pes se stane nejlepším ochráncem i přítelem. Na toto plemeno se můžete spolehnout

Brýle můžete nechat uschnout na čistém ručníku nebo je vysušit fénem, pokud je potřebujete hned používat. Skla dejte na ručník a foukejte na ně ze vzdálenosti alespoň 30 centimetrů. Jestli máte doma tvrdou vodu, můžete skla otřít hadříkem z mikrovlákna nebo hadříkem na čištění brýlí. Na brýle ale rozhodně nepatří toaletní papír nebo ubrousek, které by mohly skla poškrábat.

Jestli chcete mít skla lesklá, musíte je pořádně vyčistit

Nejdříve brýle očistěte od prachu, nečistoty nebo mastnoty. Jestli tak neučiníte, mohou se brýle následnými kroky poškrábat. U sebe vždy noste ubrousky na brýle, abyste je měli vždy po ruce. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat brýle vyleštit, stačí jen malinko deště a můžete s čištěním začít znovu. Nikdy na brýle nepoužívejte výrobky, které obsahují amoniak. Problémem může být také zapařování brýlí, což se děje hlavně v posledních letech, kdy se musí nosit roušky.

Mohlo by vás zajímat:  Díky správnému čištění se brýle nepoškodí a budou stále v perfektním stavu

Lidé, kteří nosí brýle, tak vejdou do obchodu a nic nevidí, protože se jim brýle zapotí. Jestli chcete vidět i uvnitř místnosti, musíte mít brýle i roušku přitisknutou přesně k obličeji. Pomoci mohou drátky, které utěsní roušku. Brýle na nose by měly být správně umístěné, proto je vhodné jít do obchodu a nechat si poradit, jaké brýle jsou vhodné pro váš typ obličeje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-clean-glasses