Řešit maličkosti je ztráta času. Některé věci je lepší úplně ignorovat

Jste natolik moudří, abyste poznali, co můžete ignorovat a jakým věcem věnovat pozornost? Jestli ano, můžete si gratulovat. Jsou ale mezi námi tací, kterým se musí poradit, aby si život nezahlcovali maličkostmi, které nejsou důležité. Jak si užívat, co máme k dispozici, a ignorovat to, co by nám do života mohlo vnést něco jiného, ošklivého? Ten, kdo bude vědět, jak takové věci rozlišit, bude mít v životě vyhráno.

Co bychom tedy měli ignorovat?

Ve většině případů o tom rozhoduje náš mozek. Možná si ani neuvědomujeme, jaké věci si pouštíme do života. Pří řízení auta můžete ignorovat maličkosti, jako je zaprášená palubní deska nebo mraky na obloze. Mozek pracuje natolik skvěle, že vám to nebrání koukat na vozovku a sledovat situaci kolem sebe.

Ignorujeme všechno většinou do doby, než se daná věc vymkne z normálu. Teplota je příliš vysoká nebo naopak nízká. Hudba na pozadí se nám nezdá zajímavá, dokud nezačne hrát oblíbená píseň. Někdy ale nevidíme situace a věci, které bychom vidět měli. Které z nich si vysloužily naši ignoraci? Jedná se především o urážky na vaši osobu. Ignorujte také provokace, které by mohly vyústit v mnohem horší potyčky.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, v čem jste dobří. Šest jednoduchých způsobů vás přesvědčí, že máte co nabídnout
Zdroj obrázku: Freepik

Někdy je vhodné ignorovat lidi nebo výsledky přemýšlení

Jestli se například na konci dne budete cítit vyřízení, s klidným svědomím můžete ignorovat tu neumytou haldu nádobí na lince. Odpočiňte si, protože nikdo zatím nebyl bičován za to, že má v kuchyni nepořádek. Někteří lidé jsou tak nepříjemní a otravní, že stojí za to je ignorovat. V mnoha případech to může zachránit vaše duševní zdraví.

Ignorujte určité věci, abyste mohli čistě přemýšlet. Sledujte jen věci, které si zaslouží vaši pozornost, vynechejte takové, které by vám mohly otrávit den, nebo snad několik měsíců. Věnujte raději čas tomu, co považujete za důležité. Ne všechno kolem nás je pro nás také důležité a je dobré se naučit to rozlišovat.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/communication/10-extremely-useless-things-you-need-let-your-life.html