Pomozte svému mazlíčkovi přečkat letní vedra ve zdraví a pohodě

Vzhledem k tomu, že teplota v letních měsících stoupá, je důležité zajistit pohodu našim milovaným mazlíčkům. Stejně jako lidé mohou být i zvířata zranitelná vůči účinkům horkého počasí, které můžou zahrnovat úpal, dehydrataci a popáleniny tlapek. S několika jednoduchými opatřeními a trochou zvláštní péče však můžete udržet své mazlíčky v bezpečí a pohodlí. Tento článek poskytuje základní tipy, jak chránit své chlupaté přátele a zajistit, aby zůstali v pohodě, když rtuť stoupá.

Poskytněte jim dostatek stínu a čerstvé vody

Zajistěte, aby vaši mazlíčci měli přístup do zastíněných oblastí po celý den, zejména během nejteplejších hodin. Vytvořte jim doma chladné místo, například dobře větranou místnost nebo vyhrazený prostor s ventilátory nebo klimatizací. Kromě toho jim zajistěte neustálý přísun čerstvé studené vody, abyste zabránili jejich dehydrataci.

Mohlo by vás zajímat:  Řeč těla prozradí mnohé. Polohou ve spánku dá pes najevo pocit bezpečí, nepohodlí i strach

Pomozte svým mazlíčkům se zchladit. Naplňte mělký dětský bazének studenou vodou, aby se váš pes mohl osvěžit. K ležení mazlíčka můžete použít i vlhké ručníky nebo speciální chladicí podložky. Zmrazte hračky nebo pamlsky bezpečné pro domácí mazlíčky ve vodě a vytvořte zábavnou a ochlazující aktivitu.

Zdroj obrázku: Freepik

V žádném případě nenechávejte mazlíčky zavřené v autě. Nechat zvíře v zaparkovaném autě, byť jen na krátkou dobu, může být totiž extrémně nebezpečné. V horkém dni může teplota v autě rychle stoupnout a během několika minut dosáhnout smrtelné úrovně. Pokud potřebujete vyřídit pochůzky, je nejlepší nechat mazlíčky doma, kde jsou v bezpečí a pohodlí.

Mohlo by vás zajímat:  Absorpční vložka u baleného masa plní hned několik funkcí. Díky ní si produkt rádi koupíme

Omezte aktivity ve vysokých teplotách a dávejte pozor na úpal

Vyhněte se namáhavé fyzické aktivitě během nejteplejších částí dne, protože domácí mazlíčci se mohou rychle přehřát. Vyrazte na procházky brzy ráno nebo pozdě večer, když jsou teploty nižší. Dávejte také pozor na horkou dlažbu, protože ta může popálit polštářky tlapek. Než vyrazíte, dotkněte se chodníku rukou, abyste se ujistili, že pro vašeho chlupatého přítele není příliš horký.

V neposlední řadě je také důležité rozpoznat příznaky úpalu. Ty mohou zahrnovat nadměrné dýchání, letargii, slintání, rychlý srdeční tep, zvracení nebo dezorientaci. Pokud máte podezření, že váš mazlíček trpí problémy souvisejícími s horkem, okamžitě ho přesuňte do chladnějšího prostoru, nabídněte mu vodu a neprodleně kontaktujte svého veterináře.

Zdroj: https://agriculture.vic.gov.au/livestock-and-animals/animal-welfare-victoria/dogs/health/heat-and-pets, https://www.petfoodinstitute.org/blog/4-quick-tips-to-help-keep-your-pets-hydrated-this-summer/, https://www.battersea.org.uk/pet-advice/dog-care-advice/summer-dog-care, https://brooklinedoggrooming.com/blog/64829/why-its-important-not-to-leave-your-pets-in-the-car-during-hot-summer-months, https://www.preventivevet.com/dogs/how-to-keep-your-dog-cool, https://vcahospitals.com/know-your-pet/heat-stroke-in-dogs