Šálek čaje může prospět více než drahé léky. Dodá tělu energii a udrží cholesterol v normě

Dobrá výživa začíná správnou hydratací. Příliš málo tekutin ve stravě je jednou z hlavních příčin nadváhy a obezity. Díky správným čajům ovšem můžete jednoduše podpořit práci trávicího traktu. To se koneckonců promítne i do vaší postavy.

Zelený a bílý čaj

Přestože zelený čaj není nejlepší volbou v chladných měsících roku (ochlazuje organismus), může být velmi účinnou podporou hubnutí. Katechiny obsažené v listech zeleného čaje brání růstu tukových buněk. Pokud ho do stravy zařadíte pravidelně, může se stát účinnou prevencí nadváhy a obezity. Díky četným polyfenolům zlepšuje zelený čaj vstřebávání živin s důrazem na tuky a uhlohydráty.

Tato jasná infuze má velký nutriční potenciál, za který vděčí především polyfenolům a katechinu. Listy bílého čaje se sklízejí ve velmi raném stadiu života rostliny, díky čemuž oplývají antioxidanty. Díky nim se infuzi přezdívá elixír mládí. Bílý čaj je také spojencem dobré postavy. Při pravidelném pití snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje metabolismus tuků. Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32434539/

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí nápoj

Stejně jako rooibos ani yerba mate není čaj. Čajové mate, které se získává z listů paraguayské cesmíny, má nejen stimulační účinek, ale také čisticí vlastnosti, které podporují snížení hmotnosti. Na rozdíl od čaje yerba mate neobsahuje tein, ale kofein specifický pro kávu – proto je populární u lidí, kteří potřebují stimulaci a z různých důvodů se vzdali pití kávy.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké chyby nikdy neuvidíte u sebevědomých lidí?

Rooibos je africký keř, který nemá nic společného s tradičním čajem, ale infuze připravené na jeho základě léčí stejně jako čaj. V Polsku je rooibos často klasifikován jako červený čaj a díky svým cenným zdravotním vlastnostem dokonce získal přezdívku „čaj života“. Rooibos je plný antioxidantů. Má příznivý vliv na zpracování uhlohydrátů – pomáhá při normalizaci hladiny cukru v krvi – a metabolismu tuků, kdy snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3967803/

Zdroje:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32434539/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3967803/