Lidé se česneku bojí a vyhýbají se mu. Nepříjemný zápach z úst má přitom jednoduché řešení

Mnoho lidí miluje česnek, ale kvůli jeho zápachu si ho nedávají tak často, jak by chtěli. V mnoha případech česnek pomůže například při nachlazení nebo kašli. Je to také vděčný pomocník při úklidu. Jak ale dostat odér z česneku ze svých úst? Zkuste na to domácí triky, které jsou účinné.

Česnek je ideální potravinou pro naše zdraví

Česnek je superpotravinou, která má pro naše zdraví velký význam. Díky česneku posílíte imunitu, nenapadnou vás žádné zákeřné nemoci a utužíte své celkové zdraví. Bohužel si ho většina lidí dopřává až večer, kdy je jisté, že už nepůjdou mezi lidi. Česnek totiž velmi zapáchá a navíc v ústech může jeho vůně vydržet spoustu hodin. Jak tomu zamezit?

Pokud jste si dali česnek, ale teď řešíte, že musíte běžet na schůzku, nemusíte zoufat. Jako první pomoc poslouží žvýkání petržele nebo hřebíčku. Hodit se může také kousek zázvoru nebo si do úst dejte několik kávových zrn, které cucejte. Uvařit si můžete silnou nerozpustnou kávu, která pohltí veškerý zápach. Nemusíte ji vůbec pít, stačí s ní ústa několikrát vypláchnout. Podobně bude fungovat i nálev z hřebíčku nebo zázvoru.

Mohlo by vás zajímat:  Indie zakázala dovoz dronů do země. Tento extrémní krok má posílit domácí trh
Zdroj obrázku: Freepik

Zápachu se zbavíte pomocí červeného vína

Určitě vyzkoušejte také červené víno nebo vodu s medem a citronovou šťávou. Jsou to suroviny, které přirozeně pohlcují pachy a česnekového odéru by vás měly zbavit. Dobré jsou také nálevy ze zeleného nebo mátového čaje. Mrkev nebo jablko obsahují vlákninu, která dobře smíchaná se slinami také dokáže zázraky.

Vůně česneku se bohužel velmi rychle dostane do potu a přes póry v kůži pak proniká ven. Druhý den po konzumaci česneku je tak vhodné si připravit koupel s vonnými oleji, která zamezí tomu, že budete po česneku cítit ještě druhý den. Rozhodně by ale byla škoda česnek zavrhnout. Nejlepší je dopřát si ho syrový, ale spousta lidí si ho raději tepelně upraví, protože pak není tolik cítit.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321334