Pavoukům ve vstupu do domu zabrání domácí repelentní směs

Na pavouky se názor v každé domácnosti liší. Někde většina členů rodiny začne křičet a strachem vezme nohy na ramena, v jiné se vysávají, a v některých jsou dokonce podporováni, jelikož jsou symbolem štěstí a dokážou být užitečnými pomocníky. Ať to u vás je jakkoli, pokud začnou být návštěvy častější, bude se vám hodit několik tipů, jak těmto tvorům ve vstupu do vaší domácnosti zabránit.

Proč k vám pavouci začali chodit častěji?

Nejdůležitější je si uvědomit několik základních faktů, které nám chování pavouků osvětlí. K jejich častějšímu výskytu může dojít zejména v období jara. Pavouci totiž hledají nové prostory, ať už je to kvůli dostupnosti potravy, příbytku, či zázemí pro páření. Právě v tomto období se pavouci často uchylují do domácností, kde přebývají zejména na temných a prašných místech. I přesto ale není pravdivý předsudek, že se pavouci vyskytují ve špinavých domácnostech. Právě naopak, pavouk je známka, že vaše prostředí nijak výrazně znečištěno není.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční způsoby využití plastových sáčků v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Opravdu je třeba pavouky vyhánět?

To, jestli se pavouků zbavovat, či ne, je na posouzení každého. Stejně tak na vás záleží při výběru způsobu toho, jak se pavouka zbavit. I tak se ale jistě najde aspoň jeden důvod, proč je dobré si pár pavoučků doma ponechat.

Většina pavouků lidský kontakt nevyhledává, naopak se mu přímo vyhýbá. Menší jedinec by vás tedy vůbec neměl obtěžovat. A co víc, bude do svých pastí chytat i další nevítané hosty, jako jsou hmyz, klíšťata či blechy. Těmi se totiž většina pavouků živí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se postarat o trávník během podzimu?

Jak pavoukům v příchodu zamezit?

U pavouků se moc nevyplácí instalace mechanických bariér. Dokážou se totiž protáhnout sebemenší skulinkou. Použít ale můžete jednoduchý, po domácku vyrobený postřik. Stačí smíchat půl sklenice oleje, šamponu a octa. Směs dobře promíchejte a rozprašovačem aplikujte na okna, dveře a do jiných vstupních míst.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/