Jednoduchá změna nastavení prodlouží výdrž baterie v telefonu

V dnešní době jsou moderní telefony neustále přítomné v našem každodenním životě a jejich všestranné využití nás často přinutí k častému používání. Bohužel tato frekvence používání může znamenat i rychlejší vybíjení baterie. Nicméně existuje několik způsobů, jak zajistit, aby výdrž baterie telefonu byla delší než obvykle. V tomto článku vám představíme několik tipů, které vám mohou pomoci.

Tmavé pozadí a aplikace na pozadí

Telefony mají tendenci vybíjet se rychleji při zobrazování světlých barev, a proto je vhodné využívat tmavá pozadí a spořiče obrazovky s temnými motivy. Tímto jednoduchým krokem můžete ušetřit cennou energii baterie a prodloužit výdrž telefonu. Mějte na paměti, že animované spořiče, i když vypadají atraktivně, mohou zbytečně zatěžovat baterii, takže je raději vypněte.

Mohlo by vás zajímat:  Slabé vlasy bez života potřebují výživnou péči. Na drahé šampony ale zapomeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Správné vypínání aplikací

Abyste optimalizovali spotřebu energie, je důležité pravidelně vypínat aplikace, které běží na pozadí. Přestože rychlé přepínání mezi aplikacemi může být pohodlné, aplikace na pozadí mohou neúměrně vysávat baterii. Proto je vhodné je okamžitě vypnout, jakmile je přestanete používat. Zbytečně vysokou hlasitost také snižte nebo rovnou vypněte, abyste prodloužili životnost baterie, zejména přes noc.

Nemějte obavy z vypínání aplikací na pozadí, protože moderní operační systémy mají pokročilé mechanismy pro jejich správu a v případě potřeby je mohou znovu spustit, když je budete znovu používat.

Mohlo by vás zajímat:  Krátká videa poskytují rychlou zábavu. V dlouhodobém horizontu nepřinášejí nic pozitivního

Optimalizace jasu displeje

Jas displeje má přímý vliv na spotřebu energie. Snížením jasu displeje můžete výrazně prodloužit výdrž baterie. Můžete vyhledat nastavení telefonu a snížit jas na optimální úroveň. Některé telefony dokonce nabízejí speciální funkce, které automaticky přizpůsobí jas podle okolních podmínek. Využívejte telefon především ve světlých prostředích a omezte jeho používání v noci, čímž snížíte spotřebu energie a prodloužíte životnost baterie.

Je také vhodné si uvědomit, že snížení jasu displeje může přispět k ochraně očí a příjemnějšímu používání telefonu, zejména v tmavém prostředí.

Zdroj: https://www.carlcare.com/global/tips-detail/how-to-make-phone-battery-last-longer/