Okolo zdravé stravy koluje mnoho nesmyslných mýtů. Tělo si samo řekne, co potřebuje

Diety jsou všude kolem nás. Všude můžete slýchat to zázračné slovo, které by vás mělo zbavit zbytečných kilogramů a dostat vás do formy, o které se vám možná ani nesnilo. Občas se ale objeví informace, které nejsou založené na pravdě. Podívejte se s námi, jaké mýty kolují o zdravém stravování, které je pro správné hubnutí velmi důležité.

Lidé stále více tloustnou, je potřeba se na zdravé stravování zaměřit více

Před několika desítkami let ještě nebylo tolik problémů s nadváhou nebo obezitou. Bohužel doba se mění, lidé jsou stále línější a vypadá to, že za několik desetiletí tu bude více obyvatel obézních než lidí s normální postavou. Tomu je nutné se postavit. Prvním mýtem může být otázka, jak často jíst. Podle toho, jaký vyznáváte životní styl, se bude odvíjet také počet porcí.

Mohlo by vás zajímat:  Kavkazský pastevecký pes se stane nejlepším ochráncem i přítelem. Na toto plemeno se můžete spolehnout

Někdo může radit, že jíst se musí minimálně 5× denně, pro někoho to ale může být počet, který do sebe prostě nedostane. Lidé by tak měli jíst pouze v případě, že mají skutečný hlad. Podstatné je dostat do sebe potřebné minerály, vitaminy a makroživiny, které naše tělo potřebuje. Pokud je tělu dodáte během jednoho oběda, záleží na váš. Poslouchejte své tělo a dejte mu jen to, co potřebuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte počítat kalorie

Jestli jste podlehli trendu, že musíte počítat kalorie, tak opravdu nemusíte. Možná budete překvapeni, kolik odpadne stresu, pokud se rozhodnete jíst pouze podle sebe a jen zdravé potraviny. Někdy opravdu stačí vynechat alkohol, sladkosti nebo bílou mouku. Budete se cítit mnohem lépe a budete mít více energie na cvičení, které je součástí zdravého životního stylu.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodníka na online seznamce prozradí typické znaky

Solte, ale s mírou. Sůl je velmi potřebná pro lidské tělo, takže je mýtus, že byste ji měli omezovat. Sůl pomáhá při hubnutí, ale samozřejmě ji nesmíte jíst na kilogramy. Posolit si pokrm není nic špatného. Lidské tělo potřebuje i vlákninu. Mýty kolují také ohledně červeného masa, ale podle odborníků má pozitivní vliv na náš kardiovaskulární systém.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/food/common-food-myths/