Bobkový list je škoda hodit do hrnce. Lepší je ho zapálit a nechat dýmat

Tradičně používané koření k ochucení polévek, omáček a marinád na maso je možné i zapálit a výsledek vás možná ohromí. Nejen že provoní kompletně celý byt a pomůže odstranit nepříjemné pachy, ale navíc má i zdravotní účinky. Ptáte se jaké? Pojďme se na to podívat.

Kouř z bobkového listu zklidňuje mysl

Dým z bobkového listu působí jako netradiční aromaterapie, která dokáže zklidnit tělo i mysl. Celkové uvolnění se dostaví již po velmi krátké době, a pokud se poslední dobou cítíte ve stresu, cítíte se podráždění nebo trpíte nespavostí, bobkový list vám s tím může pomoci. Složky v kouři z bobkového listu působí na centra v mozku, která jsou zodpovědná za dobrou náladu. Přesvědčte se sami, jaké účinky dým z bobkového listu přinese. Budete překvapeni.

Zdroj obrázku: Freepik

Reguluje krevní tlak a zlepšuje dýchání

Dým z bobkového listu pomůže taktéž při problémech s vysokým krevním tlakem. Tedy dokáže ho dobře snížit a vy se budete cítit lépe. Jedná se spíše o doprovodný efekt celkového uvolnění organismu, ale i to stojí za zmínku. V klidu má člověk vždy nižší krevní tlak než ve stresu. Navíc bobkový list zlepšuje dýchání. Snažte se zhluboka a pomalu dýchat, což pomůže uvolnit dýchací cesty. Ideální, když vás trápí mírné nachlazení nebo problémy s alergiemi.

Mohlo by vás zajímat:  Kurkuma nesmí chybět v žádné kuchyni. Poznejte její účinky na zdraví i bystrou mysl

Jak na to?

Snadno. Stačí vzít celý sušený bobkový list a položit ho na nehořlavou podložku, například keramický talíř. Pomocí sirek nebo zapalovače bobkový list zapalte a chvilku počkejte, než se rozhoří, a poté ho sfoukněte, aby pouze žhnul a lehce dýmal. Místností se bude šířit aromatický kouř. Díky tomu se do vzduchu budou uvolňovat všechny vonné i prospěšné látky.

Zdroj: https://nenow.in/top-news/know-the-benefits-of-bay-leaf-smoke.html