Oblíbená poloha spánku patří k těm nehorším. Trpí vnitřní orgány a tělo nemá šanci odpočívat

Spánek patří k nejdůležitějším potřebám našeho těla i duše. Během něj se regeneruje nespočet procesů uvnitř těla. Díky správné regeneraci můžeme potom dobře fungovat. Každý z nás má nějakou oblíbenou polohu, ale ne každá je vhodná. Jaký vliv na tělo má embryonální poloha?

Denní průměr spánku se pohybuje v rozmezí mezi 6–8 hodinami. Většinou spíme v různých polohách. To, v jaké poloze spíme, ovlivňuje naše svaly, vnitřní orgány a kosti. Proto je velice důležité usínat a spát ve správné poloze, můžeme tak zabránit nepohodě a nedostatku spánku. Mezi vedlejší účinky spaní ve špatné poloze patří:

  • bolesti hlavy a svalů,
  • únava,
  • hypoxie,
  • křeče v krku a bolesti břicha.
Mohlo by vás zajímat:  Veganská strava je omezená. Některé živiny potřebuje tělo doplnit jinak

Pokud trpíte těmito problémy, je potřeba co nejdříve jednat, jinak můžete počítat s problémy, které vám znepříjemní spánek a správné fungování během celého dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vypadá embryonální poloha?

Existují různé polohy, při nichž usínáme. Každá má svá pro a proti. Nejčastěji usínáme v poloze na zádech, boku, břiše nebo právě embryonální poloze (v klubíčku). Mnoho lidí rádo usíná právě v této poloze, která není moc vhodná pro naše tělo. Tato poloha se vyznačuje usnutím na boku, kde jsou zakulacená záda, hlava je nakloněna dopředu a směřuje k hrudníku. Nohy jsou pokrčeny v kolenou a přitažené směrem k hrudi. Jak se ukazuje, tato poloha je velmi nezdravá.

Mohlo by vás zajímat:  Je pozitivní myšlení opravdu tak důležité?

Proč v této poloze nespat?

I když se na první pohled tato poloha zdá vizuálně v pořádku, její účinky na tělo nejsou optimální, jsou spíše negativní. Zatažením nohou a ohnutím páteře vyvíjíme tlak na hrudník, břicho a vnitřní orgány. To může vést k horšímu okysličení organismu a k trávicím problémům, což určitě nikdo z nás nechce. Aby toho nebylo málo, může způsobovat bolesti zad a šíje, což vede ke zhoršení kvality spánku.

Rovněž se nedoporučuje spát v poloze na břiše a ani s rukama položenýma na hrudníku. Velmi důležitým faktorem ke spánku je ale i samotné lůžko. Od kvalitní matrace po polštáře.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/sleeping-positions/fetal