Práce z domova dokáže být náročná. S dobrým plánem a pozitivními návyky vaše produktivita jen poroste

Práce z domova je občas dost náročná i přes to, že z počátku může znít jako sen. Stačí vstát z postele a hned začít pracovat. Žádné formální oblečení či hlasití kolegové, kteří vás neustále vyrušují od práce. Pozitivní nadšení pro práci z domu však může vystřídat prokrastinace, která povede ke snížené produktivitě. Přinášíme několik tipů, jak zůstat soustředěný a produktivní.

Plánujte svůj pracovní den a sledujte produktivitu

V podvečer dalšího pracovního dne či na začátku nového dne si vytvořte plán činností, tedy toho, co potřebujete udělat, a plán dodržujte. Velice to pomůže při zvládání všech důležitých činností a pomůže udržet rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Využívejte také aplikace pro automatické sledování času a zjistěte, jak jste na tom s produktivitou. Aplikace vám také pomůže zjistit, v kterou denní dobu jste nejproduktivnější. Tyto informace využijte tak, že v nejproduktivnější čas budete provádět ty nejobtížnější úkony.

Správná ranní rutina je klíč

Často nestačí pouze vstát z postele, sednout si ke stolu a začít pracovat. Vytvoření ranní rutiny pomůže začít den správně a zvýší pracovní výkon. Hledejte svůj stávající zvyk, jako je příchod z procházky se psem, čištění zubů nebo šálek kávy, který poslouží pro váš mozek jako signál k tomu, zasednout ke stolu a pustit se do seznamu úkolů. Tímto způsobem si můžete rychle osvojit zvyk začít svůj nový den.

Mohlo by vás zajímat:  S nespavostí zatočí nejlépe dobré jídlo. Známé ovoce dopřeje klidný spánek
Zdroj obrázku: Freepik

Plán přestávek a odměn

Při práci na počítači nebo při jiné sedavé práci je důležité vstát a rozhýbat své tělo, aby se krev rozproudila po celém těle. K tomu vám bude sloužit plán přestávek. Pravidelné přestávky zvyšují energii a zlepšují soustředění. Dopřejte si alespoň pětiminutovou přestávku každou hodinu.

Pro zvýšení motivace k práci je skvělé odměňovat se za již odvedenou práci. Vědomí, že se můžeme na něco těšit, zvyšuje hladinu duševní i fyzické energie. Odměnou může být například šálek kávy nebo kostička čokolády. Odměny by neměly být příliš velké, aby zbytečně neodváděly pozornost, ale zase dostatečně velké, aby vás dokázaly motivovat.

Zdroj: https://www.inc.com/larry-kim/9-tips-to-increase-productivity-in-your-home-office.html