Je pozitivní myšlení opravdu tak důležité?

Určitě jste někdy slyšeli slovní spojení „myslete pozitivně“, „nesrovnávej se s ostatními“ nebo „mějte kolem sebe jen osoby, které vás podpoří“. Odborníci na osobní rozvoj mají tyto věty opravdu v oblibě. Jsou ale ve skutečnosti opravdu tak důležité a dodají nám tolik potřebné sebevědomí nebo to jsou jen prázdné fráze, které nic neznamenají?

Co je špatného na pozitivním myšlení?

Pozitivní myšlení může být cenné, jen pokud je v rovnováze s myšlením kritickým. Každý, kdo je optimistický a naladěný na pozitivní vlnu, musí také vědět, že se něco může pokazit nebo se nepovést podle jeho představ. Kritika je tak stejně důležitá jako pozitivita. V některých zemích ale dětem vtloukáno, že musí mít vysoké ambice, jinak se nikam nedostanou. Také nucení se ale promítne do reality tak, že děti, které nejsou úspěšné, propadnou depresím a dalším stavům.

Hvězdou ve firmě se ale může stát každý. Musíte mít ale zdravé sebevědomí a vystupovat tak, abyste se zalíbili všem. Ne vždy je to snadné udělat. Pozitivní myšlení nám může v mnohých věcech pomoci. Někteří lidé kvůli takovým výrokům mohou být vyloučeni ze společnosti. Jak se obklopit pozitivním myšlením a v čem nám může pomoci?

Je důležité si věřit, ale dávejte pozor, jak to vypadá

I když si člověk věří, musí to vypadat tak, že je trochu skromný. Skromnost je skvělá vlastnost, zvlášť v případě, pokud se chystáte zaujmout nějaké důležité místo ve firmě. Váš profesní životopis může být skvělý, ale pokud se nebudete umět vyjádřit nebo komunikovat, je vám to k ničemu. I tady může pomoci pozitivní myšlení. Soustřeďte se na to, co chce říkat, ale buďte připravení tak na otázky, které se mohou objevit nečekaně.

Osobnostní rozvoj je velmi důležitý a potřebuje ho každý, kdo s ním nemá žádné zkušenosti. Jeho cílem je dosáhnout dobrého pocitu z toho, co právě děláte a co vás baví. Jedině to vás posune v životě dál a můžete snadněji dosáhnout svého cíle.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/positive-thinking/art-20043950