Nechávat pootevřená okénka v autě je vždy risk

Letní horka přináší neúnosné teploty, které vedou k hledání různých způsobů, jak s nimi bojovat, zejména při parkování na slunci. Mnozí z nás hledají útočiště ve stinných místech, a někteří dokonce ponechávají okénka svých automobilů pootevřená. Může se ale jednat o vážnou chybu, které si nejsme vědomi. Existuje řada rizik spojených s touto neopatrnou praxí, a proto je lepší se jí vyvarovat.

Rizika otevřených okének v horkých letních dnech

Letní bouřky a nečekané přívaly deště mohou způsobit vážné problémy majitelům vozů, kteří nechají okénka svých aut pootevřená. Nejenže se do interiéru vozidla dostane nepříjemně mnoho vody, ale následky mohou být mnohem horší. Vlhkost může poškodit elektroinstalaci a vysoušení interiéru auta není jednoduchou záležitostí. Proto je lepší nebrat na lehkou váhu nepředvídatelnost letního počasí a zavírat okénka i při krátké nepřítomnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Jezdit podle paměti není vždy vhodné, změny značení se mohou objevit kdykoli
Zdroj obrázku: Freepik

Boj s nechtěným hmyzem v interiéru auta

Kromě vody se otevřenými okénky může do auta dostat také nepříjemný hmyz. Mouchy, vosy, včely, nebo dokonce sršně mohou vniknout do interiéru a způsobit zmatek, nebo dokonce ohrozit bezpečnost řízení. Hmyz může vyvolat nechtěné reakce u senzorů v autě a spustit alarm, což může být nepříjemné nejen pro řidiče, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Je tedy vhodné zabránit vniknutí hmyzu do vozu a zajistit tak bezpečnost jízdy.

Pojišťovna a zabezpečení vozu

Kromě nepříjemností spojených s vodou a hmyzem existuje ještě jedno riziko při ponechání okének otevřených – pojištění auta. Pojišťovny stanovují podmínky, které se týkají i zabezpečení vozidla. Jestliže je auto odcizeno kvůli snadnému přístupu prostřednictvím otevřených okének, může pojišťovna odmítnout pojistné plnění. Majitel vozu by se tak mohl ocitnout ve velmi nepříjemné situaci, kdy ztratí jak své vozidlo, tak i možnost finančního odškodnění. Je proto důležité mít na paměti, že i malá nedbalost může mít velké důsledky, a dbát na zabezpečení svého majetku.

Zdroj: https://motorsnitch.com/is-it-better-to-leave-car-windows-open-on-a-hot-day/