Minerální voda uhasí žízeň a doplní důležité prvky. Ne vždy ale jen prospěje
Každý má svůj názor, jestli je minerální voda zdravá, nebo ne. Často se říká, že minerální voda může způsobit zažívací potíže, zubní kaz nebo pálení žáhy. Na druhou stranu ale obsahuje minerály, které tělo potřebuje.
Účinky minerální vody pro zdraví
Je všeobecně známo, že by dospělý člověk měl vypít 2–2,5 litru vody denně. Spousta lidí našla oblibu v kohoutkové vodě, ale nemusí vyhovovat všem. Příznivci minerální vody prohlašují, že je minerální voda lepší na uhašení žízně a má lepší chuť. Toto tvrzení nelze nijak prokázat, protože každému chutná něco jiného.
Je perlivá voda škodlivá?
Podle odpůrců je minerální voda škodlivá a způsobuje spoustu problémů. Od nadýmání přes zubní kaz až po osteoporózu. Žádné výzkumy ale tento názor nepotvrzují. Je nutno podotknout, že mluvíme o neochucené minerální vodě. Co se týká různých ochucených minerálních vod, jejich nadměrná konzumace může způsobit zdravotní potíže.
Zdravotní účinky perlivé vody
Podle výzkumů vyšlo najevo, že pití minerálních perlivých vod přináší mnoho výhod. Především lidem, kteří se potýkají s onemocněním močových cest nebo střev. Minerální voda pomáhá i při zácpě.
Pro koho není minerální voda vhodná
Pokud se jedná o samotnou minerální vodu, ta nezpůsobuje žádné zdravotní potíže, může ale zesílit neduhy, které již máme. Lidé, kteří trpí syndromem dráždivého tračníku, bolestí břicha, žaludečními vředy, pálením žáhy, nadýmáním a infekcí krku, by se měli sycené vodě vyhnout.
Rozlišení minerálních vod
V obchodech najdeme nespočet druhů minerálních vod. Nejčastěji se rozlišuje voda minerální a pramenitá, která má menší obsah minerálních složek. Minerální vody se dále rozlišují na vysoce, středně a málo mineralizované. Vysoce mineralizované vody se doporučují hlavně sportovcům, těhotným ženám a lidem s žaludečními problémy. Ostatní lidé by měli volit středně mineralizované vody.
Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-mineral-water