Máte problémy s nadýmáním? Poradíme, co jíst, abyste se ho zbavili

Nadýmání je velmi nepříjemný problém, který může trvat i několik týdnů. Je potřeba se zaměřit hlavně na stravu, která ovlivňuje celé fungování našeho těla. Pokud se tak denně „cpete“ tučnými a nezdravými pokrmy, je možné, že vám nadýmání bude trápit dlouho. Pravdou ale je, že ho mohou způsobit také zdravé potraviny, například luštěniny.

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?

Jestli vás trápí nafouknuté břicho a máte pocit, že prasknete, vyzkoušejte několik našich zaručených tipů, které budou fungovat. Určitě budou fungovat lépe, než kdybyste se hnali do lékárny pro zaručené léky, které jsou drahé a mnohdy ani nebudou fungovat, protože velmi záleží na vašem fungování těla.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle nápoje ledviny nesnáší. Jejich pravidelné pití je může úplně zničit

Zkuste například šťávu z kysaného zelí. Je to velmi oblíbený „nápoj“, který vás dokonale vyčistí a nadýmání se zbavíte. Šťávu můžete pít nejen z kysaného zelí, ale také okurky nebo řepy. Obsahují vlákninu a také živé bakterie, které si hravě poradí se střevy a znovu obnoví jejich fungování. Hydratují a pokud se vám podaří vypít každý den půl sklenice, máte vyhráno a nadýmání se vám vyhne.

Dejte šanci bylinkám nebo ovoci

Milujete ovoce? Pokud vás nadýmání bude trápit v létě, můžete si pomoci například rybízem. Pomoci mohou všechny jeho odrůdy, ale nejvíce bude na střeva působit červený, který je velmi chutný. Pokud máte sklony k zácpě a dalším problémům, dejte si kompot z rybízu hodinu před hlavním jídlem. Vyplatí se mít rybíz vždy po ruce, stejně jako naložené okurky nebo kysané zelí.

Mohlo by vás zajímat:  Pití piva může skončit hůř než kocovinou. Způsobuje nemoc, kterou málokdo zná

Neobvyklým pomocníkem je také heřmánek. Jeho květy působí trochu projímavě, ale v malém množství vám od zácpy a nadýmání skutečně pomůže. Pokud ale nemáte rádi heřmánek, funguje také meduňka nebo kmín. Kefír je oblíbenou potravinou, co se týče zdravého životního stylu. I v tomto ohledu vám pomůže, protože čistí střeva. Stačí vypít půl sklenice ráno ke snídani.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/proven-ways-to-reduce-bloating