Tvrdý trénink nemusí vůbec přinést žádné výsledky. Kvůli častým chybám je cvičení k ničemu

Proč nevidíte výsledky svého snažení, i když trénujete nebo máte fyzickou aktivitu i čtyřikrát týdně? Pokud jste každý den v pohybu, ale nevidíte výsledky, může to znamenat jediné – že děláte některou z častých chyb, které vás mohou stát nejen čas, ale také kilogramy. Často si bohužel neuvědomujeme, že chyby děláme.

Chcete mít pevnou postavu, nebo jen lepší kondici?

Mnozí sportují kvůli tomu, že chtějí mít pevnou postavu nebo si chtějí vypracovat svaly. Lidé ale touží také jen po fyzické kondici, aby mohli vyjít pár pater po schodech. Ať se rozhodnete jakkoliv, bude důležité dodržovat několik pravidel, které vám práci usnadní, a vy budete výsledky vidět už během několika týdnů. Vyrýsované břicho bohužel nebudete mít přes noc, stejně jako jste přes noc nenabrali těch pět kilogramů, které potřebujete shodit.

Mohlo by vás zajímat:  Popularita golfu roste, jeho kouzlu propadá stále více hráčů

Základem každého tréninku je rozcvička a zahřátí těla. Nezkušení lidé ale zapomínají své svaly rozehřát a rovnou se pouští do tréninku samotného, což je špatně, protože již po chvíli vás mohou bolet svaly a přivodíte si zranění. Rozcvička umožní spálit více kalorií a rozhodně byste na ni neměli zapomínat.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte pozor, ať to s tréninkem nepřeženete

Ve sportu platí jednoduché pravidlo – když budete cvičit hodinu, rozhodně to nebude efektivnější, než když si dáte dvacetiminutové cvičení. Intenzita každého tréninku by měla být přizpůsobena právě vám. Určitě se hned nemůžete vrhnout do těžkého cvičení, pokud jste celý život nic nedělali. Tím si jen ublížíte nebo se zraníte. Raději se zaměřte na kvalitu cviků než na jejich počet. S tím vám skvěle poradí trenér, který vás zaučí a vysvětlí všechno, na co potřebujete znát odpověď.

Mohlo by vás zajímat:  Nekoukat po ostatních, ale opravdu plavat. Jenom tak lze prospět fyzičce a překvapivě i psychice

Během tréninku je také dobré dát si občas přestávku. Tělo si odpočine a vy pak budete moci podat mnohem lepší výkon. Zkušení sportovci dělají přestávky i mezi sériemi cviků – a to platí především během silových tréninků, které jsou velmi náročné. Pokud chcete vidět výsledky, musíte sportovat pravidelně. To se týká především lidí, kteří nemají tolik času nebo zapomínají.

Zdroj: https://www.vox.com/2016/4/28/11518804/weight-loss-exercise-myth-burn-calories