Lék na nespavost i zklidnění při stresu: to vše a ještě víc přinesou oblíbené bylinky

Máte toho v práci hodně, doma to není o moc lepší a vy nevíte, jak se dostat do pohody? Pomohou vám bylinky, které můžete nejen pít, ale také inhalovat. Poradíme vám, jak se dostat do dobré nálady, zapomenout na všední starosti a lépe usnout. To všechno jen s pomocí přírodních metod, které opravdu fungují.

Bylinky je možné užívat pouze měsíc v kuse

Pokud máte v zaměstnání stres, který pokračuje i doma, je potřeba občas vypnout a soustředit se pouze na sebe. Pomoci vám mohou nejen léky z lékárny, ale také domácí prostředky, které jsou pro vaše zdraví vhodnější a můžete je využívat i delší dobu. Bylinky je možná užívat měsíc v kuse, poté je nutné si udělat přestávku. I během jednoho měsíce ale budete vidět, že změna nastala.

Mohlo by vás zajímat:  Za nadměrným chrápáním může stát spánková apnoe

Pokud nemůžete spát, pomůže vám kozlík lékařský. Je to bylinka, která je velmi oblíbená a také snadno dostupná. Lžičku kořene kozlíku zalijte hrnkem vroucí vody, přikryjte a nechte 10–15 minut louhovat. Nakonec ho přeceďte a pijte 1/4 hrnku 2–3× denně. Můžete si ho dát i před spaním, a to celou sklenici.

Zdroj obrázku: Freepik

Kozlík využijete i jako kapky

Kozlík využijete i ve formě kapek. Můžete si je dát do teplého mléka, které vám pomůže usnout, a přidat k tomu ještě lžíci medu, který vás uklidní. Směs si dejte hodinu předtím, než půjdete spát. Kapky můžete večer před spaním také inhalovat. Zkuste se v bylinkách také vykoupat. Pokud vám nechutnají v odvaru, můžete jejich účinné látky získat právě z koupele.

Mohlo by vás zajímat:  Některé dobře míněné rady mohou vést i ke smrti. Ne všem rozšířeným mýtům je radno věřit

Ke koupeli použijte chmelové šišky, které jsou vhodné do horké vody. Buďte ve vodě 15–20 minut a uvidíte, že vás brzy přemůže spánek a sladké snění. Meduňka je vhodná pro ty, kteří potřebují zvednout náladu. Můžete si připravit odvar ze sušených listů. Meduňka se navíc snadno pěstuje a můžete ji mít v květináči v kuchyni. Poté už stačí listy přelít vroucí vodou, nechat chvíli louhovat, přecedit a konzumovat. Do vody si můžete přidat také čerstvé lístky meduňky.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-870/valerian