Jak co nejrychleji usnout? Poradíme jednoduché triky

Usnout není pro každého jednoduché, i když jsme velmi unavení. Občas to ale přetáhneme a je jasné, že usnout, a navíc se dobře vyspat bude velmi těžký úkol. Proto si přečtěte tipy a triky, jak snadno usnout a jak se ráno probudit vyspalý. Není na tom nic těžkého a některé cviky si snadno osvojíte. Časem už je možná ani nebudete potřebovat.

Dejte si protažení a vypněte mozek

Velmi důležité je před spaním zahodit telefon, vypnout televizi a následně také svou mysl. Tím, že pořád na něčím přemýšlíte, si vůbec neodpočinete. Navíc, i mozek v noci stále pracuje, proto se vám zdají různé sny. Vojáci se například musí naučit usínat i ve velmi těžkých situacích, protože nikdy netuší, co se může čekat. Můžete od nich okoukat různé fígle, jak na to.

Obličejové svaly musí být uvolněné, vůbec nemrkejte očima a nemračte se. Dýchání by se mělo začít přirozeně zpomalovat. Následně uvolněte i krk a ramena, zhluboka dýchejte a měli byste cítit, jak se ve vás uvolňuje napětí, kterého tam za celý těžký den může být opravdu hodně. Poté můžete uvolnit paže – nejdříve pravou, pokud jste pravák. Následují nohy, od stehen až po chodidla.

Mohlo by vás zajímat:  Kosmické víno zrálo rok ve vesmíru. Chuť i vůně všechny experty překvapily

Představujte si jen příjemné scény, které vás uklidní

Pokud máte pocit, že vám hlava i tak hodně pracuje, říkejte si pořád dokola, že musíte vypnout. Představte si, že ležíte některé na pláži, v ruce máte oblíbenou knihu, ve druhé drink a jen si užíváte přítomnost. To by rozhodně mělo pomoci. Krásné zážitky pomohou hlavu vypnout a můžete se pak druhý den o to lépe soustředit.

Některé metody jsou velmi jednoduché. Lehněte si na záda, vydechujte ústy a poté čtyři vteřiny vdechujte nosem. Poté na sedm vteřin zadržte dech a osm sekund vydechujte ústy. Tuto sérii opakujte alespoň čtyřikrát. Musíte mít ale zavřené oči a špičkou jazyka byste se měli dotýkat vrchu úst.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-fall-asleep