Vypnout a užít si přítomný okamžik chce odvahu, psychická pohoda ale stojí za to

Moderní svět přináší nejen skvělé vychytávky, ale také spoustu starostí. Mnoho lidí žije životem tak rychle, že si nestihne odpočinout nebo jen zapomenout na každodenní starosti. Každý z nás ale potřebuje odpočívat a najít rovnováhu sám v sobě. Jak se v dnešní moderní době nezbláznit a udržet si čistou mysl?

Na chvíli se přestaňte stresovat a vypněte monitory

Velmi důležité je alespoň hodinu před spaním nekoukat na televizi nebo do mobilního telefonu. Ve vašem každodenním životě sice mají své místo, večery byste ale měli věnovat svému partnerovi nebo rodině. Povídejte si u společné večeře, zahrajte si deskovou hru, zkrátka zapomeňte na výdobytky moderní doby. Při mluvení se svými blízkými telefon vypněte a soustřeďte se jen na to, co říkají.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší odpočinek čeká mimo virtuální svět. Zpátky do pohody vrátí pohyb, hudba i oblíbená knížka

Možná to nebude zajímavé, ale určitě vás to ve vztahu k nim může posunout. Vypnutý telefon vás nebude rušit a možná přijdete na nová a nová témata, která spolu můžete probrat. Dobrým krokem je také vytvoření seznamu nejoblíbenějších lidí, které znáte. Mohou to být vaši přátelé, ale také oblíbení autoři nebo jiné osobnosti. Když budete mít potíže, zavolejte dané osobě nebo si přečtěte knihu.

 

Procházky v přírodě vás přivedou na jiné myšlenky

Pokud pracujete v kanceláři, měli byste procházkám věnovat o to více času. Pobyt v přírodě je velmi osvěžující, dozvíte se spoustu nového a navíc se nadýcháte čerstvého vzduchu, který je pro regeneraci mozku velmi důležitý. Stačí několik minut chůze denně a budete se cítit jako nový člověk.

Mohlo by vás zajímat:  Zklidnit mysl v rozbouřeném světě není lehké. Jednoduché techniky pomohou procítit přítomnost a vnitřně růst

Můžete si také změnit heslo nejen do svého telefonu, ale také počítače nebo jiných účtů. Tím, že si budete měnit hesla, budete nejen posilovat svou paměť, ale snadněji si můžete pamatovat některé události, na které nechcete zapomenout. Důležité ale bude, aby bylo heslo složité a nikdo se vám do účtu nedostal.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/7-ways-to-feel-more-courageous-5089058