Klasické hororové filmy, které nás děsí už po generace

Hororové filmy mají v kinematografii dlouhou historii a některé z nich se staly klasikami žánru, které i po mnoha letech stále dokážou děsit a fascinovat diváky. Tyto hororové klenoty zůstávají nezapomenutelné a jejich vliv na žánr je nepopiratelný. Přinášíme vám seznam několika klasických hororových filmů, které stojí za to vidět, ať už jste fanoušky hororového žánru nebo jste připraveni na vzrušující filmový zážitek.

1. Psycho (1960)

Režírováno mistrem hororu Alfredem Hitchcockem, Psycho je jedním z nejvýznačnějších filmů v historii žánru. Příběh o motelovém majiteli Normanu Batesovi a jeho temných tajemstvích dosud působí děsivě a psychologicky záhadně. Slavná scéna ve sprše zůstává ikonickým okamžikem filmové historie.

Mohlo by vás zajímat:  Mokré listí je rizikem pro chodce, cyklisty i motoristy

2. Exorcista (1973)

Exorcista, režírovaný Williamem Friedkinem, se stal jedním z největších kultovních hororů všech dob. Příběh o démonickém posednutí malé dívky a pokusu kněze o její vyhnání zůstává děsivě působivý. Film byl tehdy kontroverzní a šokující, a i dnes si udržuje své místo mezi nejlepšími horory.

3. Záře (1980)

Režírovaný Stanleyem Kubrickem, Záře je adaptací stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Film sleduje příběh rodiny, která stráví zimní sezónu v opuštěném horském hotelu, kde se začnou dít děsivé věci. Záře je známá svými ikonickými scénami, včetně dětských dvojčat a postavy Jacka Nicholsona s legendárním výrazem „Heeeeeere’s Johnny!“

Portrait Scary Clown
Zdroj obrázku: Freepik

4. Noční můra před Vánoci (1993)

Mohlo by vás zajímat:  Okolo hubnutí koluje řada mýtů a polopravd. Tyhle rady k vysněné postavě nikdy nepovedou

Tento animovaný hororový muzikál od Tima Burtona nabízí jedinečný a temně komický pohled na svět Vánoc. Příběh o Jacku Skellingtonovi, králi Halloweentownu, který se snaží ukrást Vánoce, je plný nápaditých postav a nezapomenutelných písní.

5. Tajemství Lost Highway (1997)

Režírováno Davidem Lynchem, Tajemství Lost Highway je hororový psychologický thriller, který je plný surreálných a záhadných momentů. Film zkoumá identitu, ztrátu a temnou stránku lidské psychiky.

6. Kruh (1998)

Tento japonský hororový film od režiséra Hideo Nakaty se stal mezinárodním fenoménem. Příběh o smrtícím videokazetovém záznamu, který zabíjí ty, kdo ho vidí, se stal klasikou japonského hororu a ovlivnil mnoho dalších filmů.

Mohlo by vás zajímat:  Blechy a klíšťata jsou nepřítelem mazlíčků. Přítrž jim udělají nejenom předražené obojky

7. Jsem legenda (2007)

Tento postapokalyptický hororový film s Willem Smithem v hlavní roli nás zavede do světa postiženého pandemií, která proměnila lidi ve smrtící monstra. Film je napínavý a plný akce, ale zároveň kladie otázky o samotě a lidskému přežití.

Toto je pouze malý výběr klasických hororových filmů, které stále děsí nové generace diváků. Hororový žánr má bohatou historii a mnoho dalších skvostných filmů, které stojí za to objevit. Pokud máte odvahu, pusťte se do prozkoumávání těchto hororových klenotů a připravte se na nezapomenutelný filmový zážitek plný napětí a strachu.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/culture/film-tv/g10339804/best-classic-horror-movies/