Nejnovější trendy v alkoholu: daří se whisky, tequile i pivním speciálům

Alkohol je rozporuplné téma. V malém množství je tělu prospěšný, v rozumné míře neškodí, ale při vysoké míře už ano. Ať už se nám to líbí, nebo ne, alkohol je součástí moderního života. Vídáme ho v reklamách, celebrity vyrábí své vlastní značky, které propagují, a alkohol je volně dostupný v obchodech a dalších zařízeních. Mezi slavné osobnosti propagující vlastní značku patří herec The Rock nebo George Clooney, zpěvačka Rita Ora nebo MMA zápasník Conor McGregor.

Světová whisky

Whisky patří odjakživa k populárním lihovinám. Dlouhou dobu vévodila skotská. S rostoucí cenou skotské whisky roste poptávka po levnějších variantách. Oblíbené jsou zejména irské nebo japonské. Úspěch zaznamenávají také lokální značky whisky. Jejich cílem není rozhodně napodobovat skotskou recepturu, ale snaží se spíše experimentovat. Za světovou whisky můžeme považovat také australskou Starward, americkou New Riff nebo finskou Kyrö. Zkuste si připravit klasický koktejl. Použijte 50 ml panáka whisky, 1–2 lžičky jednoduchého sirupu a přidejte několik kapek Angostura Bitters a pomerančového plátku společně s ledem.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z čísla, koček nebo klaunů. Některé fobie zní směšně, přitom komplikují život
cold-whiskey-cigar
Zdroj obrázku: Freepik

Tequila

Loňský rok byl přelomový pro výrobce tequily. Tento populární nápoj se těšil zvýšené konzumaci. Nedaleko za ní skončil mezcal, který je podobný tequile. Ten pro změnu používá agáve vařené v pecích, což hraje rozdíl v chuti. Očekává se, že o lihoviny z agáve bude nadále zájem. Můžeme tedy očekávat příliv nových značek, zejména těch prémiových.

Pivo

Česká republika je nejvíc ze všeho pivním národem. Ačkoliv máme v oblibě pálené trnky, meruňky nebo moravské víno, alkoholem číslo jedna u nás je pivo, a to bez debat. Zvyšující popularitu získávají silnější piva, hlavně IPA (India Pale Ale). Rostoucí zájem je také o nealkoholická piva. Zvyšující oblibu registrují také ovocná piva.

Mohlo by vás zajímat:  Měřeni hladiny testosteronu – kdy jej podstoupit?

Plzeňský Prazdroj i Bernard avizovaly zdražení, které proběhne od 1. října. Zdražení bude o 2 koruny, respektive o 1. Nejedná se o nijak převratnou částku, ale za poslední roky už je to několikáté zdražení. Šanci tak mohou dostat jiné značky piva, třeba menší pivovary.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/wine/a42630854/drinks-trends/