Odhalit psychopata nemusí být jednoduché. Případ Jasona Marshalla je varováním pro všechny

Jsou to lidé, kteří nemají emoce, ale dokážou je perfektně zahrát. Jejich typickými charakterními vlastnostmi jsou:

  • antisociální chování,
  • patologická potřeba kontroly,
  • nedostatek empatie.

To vše popsal ve své knize Jak poznat psychopata doktor Mark Freestone, který během své patnáctileté odborné praxe v různých ústavech a věznicích pracoval na nejzajímavějších případech psychopatů za poslední roky.

Příběh Jasona Marshalla

Jason Marshall se narodil v roce 1989 v East Hamu v Londýně. V té době patřila tato oblast k nejchudším v celé Evropě. Rodiče Jasona Marshalla byli v jeho deseti letech odsouzeni za držení drog a posláni do vězení. Marshall se přestěhoval do Southendu, pobřežního města v Essexu, kde se ještě jako teenager živil eskortem, a jeho klientelou byli především starší muži.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastnosti, které musí mít každý správný lídr skupiny

Typickým příznakem psychopata, který Marshall vykazoval, je absence jasně definovaného vzorce chování a státní sociální systém ho podporoval minimálně. V té době se často vydával za někoho jiného, což je dalším znakem psychopatie. Nejčastěji se převlékal za někoho s autoritou (policista, letecký kadet, zdravotní bratr…).

Zdroj obrázku: Freepik

V roce 2006 byl zatčen policií, jelikož se vydával za policistu s netypickým policejním psem (jorkšírský teriér), což vzbudilo pozornost zaměstnanců metra. Po 2 letech trápení ve vězení byl předělen do psychiatrické léčebny, kde se léčil s poruchou osobnosti. Po dalších 2 letech byl propuštěn. Nakonec ho zatkla policie.

Mohlo by vás zajímat:  Cereálie zajistí dostatek energie i důležité vitamíny. Do stravy kojence je nutné je zařadit včas

Co způsobil?

Po propuštění z léčby začal pít a užívat drogy v kombinaci s předepsanými léky. To vygradovalo postupem času v pokus o vraždu, která se mu nepodařila, ale druhý pokus mu vyšel v Itálii, kde zavraždil staršího muže, se kterým se seznámil přes seznamovací aplikaci Badoo, kde se vydával za někoho jiného, a zneužil debetní kartu, ze které vybral 2 000 €.

Pachatel u soudu použil náboženské motivy, přičemž pravděpodobně věděl, že bude mít větší šanci na menší trest než jako psychopat. Soud v Itálii mu udělil 16leté vězení, což je krátká doba na to, co spáchal.

Zdroj: https://www.hackneygazette.co.uk/news/crime/revealed-fantasist-murderer-absconded-from-john-howard-centre-years-before-3565108