K létu patří grilování. Přestaňte dělat nejčastější chyby a staňte se hvězdou večera
Všichni milují období grilování, kdy usedáme ke stolu s přáteli a rodinou a vychutnáváme si teplé večery. Víte ale, že většina lidí dělá při grilování zásadní chyby? Expert na grilování říká, že síla grilovaných pokrmů je v chuti, která pochází z dřevěného uhlí. Pokrmy z plynového grilu nikdy nebudou chutnat tak dobře jako z toho klasického.
Grilujete oloupaný česnek
Uhlí by se mělo nechat nejprve rozžhavit a až pak rozprostřít po celé ploše grilu. Ugrilovat klobásu nebo šťavnaté maso přitom není ani zdaleka tak náročné jako správně a chutně ugrilovat zeleninu. Ta je na přípravu nejtěžší. Velké oblibě se těší grilovaný česnek. Na gril by se přitom měla pokládat celá a hlavně neoloupaná palička, díky čemuž bude po vytažení z grilu uvnitř měkký, ale nepřipálený. Vyniknou tak i jeho chuťové vlastnosti.
Grilování v přírodě je mnohem lepší a také bezpečnější než grilování na balkoně. Pokud se chystáte grilovat ryby, určitě je pevně nebalte do alobalu, jak je tomu zvykem. Ryba se v alobalu spíše dusí než peče a vytrácí se jedinečnost grilování. Pokud rybu do alobalu balíte, snažte se v něm nechat co nejvíce místa, aby mohl horký vzduch uvnitř cirkulovat a kůže zůstala nádherně křupavá.
Grilujete s nesprávným vybavením
Rošt se hodí pro tenké kousky masa, na uzeniny nebo na menší zeleninu, zatímco jehlice se používají pro větší kusy, neporcovanou drůbež a ražniči. Pokud ale grilujeme na jehlici, musíme s pokrmem pravidelně pomalu otáčet, aby se mohl propéct ze všech stran. Zároveň je možné postupně odkrajovat propečené kousky.
Ne každé grilovací koření chutná stejně, ačkoliv se stejně jmenuje. Důležitý je poměr jednotlivých složek a množství přidané soli. Pokud vám kupované koření nevyhovuje, zkuste si namíchat své vlastní. Potřebovat k tomu budete drcený kmín, semínka koriandru, sušenou uzenou papriku, sušený česnek, mletý pepř a sůl, případně chilli prášek.
Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/common-grilling-mistakes/