Cereálie zajistí dostatek energie i důležité vitamíny. Do stravy kojence je nutné je zařadit včas

Důležitou složkou stravy jsou obiloviny. Měly by být součástí naší stravy nejlépe každý den, jelikož jsou zdrojem komplexních sacharidů. Ty jsou významným zdrojem energie. Pokud máme na mysli celozrnné obiloviny, těmi získáváme navíc významné množství vitamínů, minerálůvlákniny. Nedostatek sacharidů v těle má za následek únavu, přecitlivělost, horší koncentracivýkyvy hladiny krevního cukru.

Jenomže na tento typ potravy si musí děti zvyknout. Už v raném dětství objevují chuť a texturu cereálních výrobků. Tyto produkty včetně kaší pomáhají dodávat tělu mnoho živin důležitých pro jejich vývoj. Proč je pádným důvodem zařadit právě cereálie do jídelníčku kojence? Zde je několik faktů.

Co je potřeba vědět před zařazením cereálií do jídelníčku dítěte

Po narození si dítě zvyká na svět, jeho prostředí, vůně, chutě. Začíná na mateřském mléce, ale postupem času se jeho jídelníček rozšiřuje. Strava je doplněna zeleninou, ovocem, obilninami a později rybami a masem. To je důležité, aby tělo mělo dostatek živin. Odborníci doporučují zavádět první příkrmy v rozmezí 17.–26. týdne života.

Mohlo by vás zajímat:  Případ Thomase Mansfielda varuje před nadužíváním kofeinu. Ze stimulantu se snadno stane jed
Zdroj obrázku: Freepik

Správný výběr potravin

Výběr cereálií je obrovský. Pro děti jsou ideální krekry, suchary, tyčinky a podobné. Nezapomínejte při výběru především na kvalitusložení. Mnohé z nich obsahují sůl a další zbytečné přísady. Nejvhodnějšími jsou produkty ve formě kaše. Výběr je opravdu obrovský a i označení dostatečné.

Mnoho výrobků obsahuje lepek, ale není namístě se obávat. Jedná se o rostlinný protein, který se nachází v obilninách. Zařazení je doporučeno mezi 4. a 12. měsícem života.

Obilná kaše je perfektním jídlem pro miminko

Kaše je určená pro kojence i malé děti a obsahuje celou řadu živin:

  • sacharidy,
  • bílkoviny,
  • tuky,
  • vitamíny a minerály.

Ve vyváženém poměru splňuje potřeby těch nejmenších pro vhodný a potřebný vývoj v různých spektrech.

Velice důležitým dodatkem je, aby matka nadále kojila své dítě. Kojení obsahuje nejdůležitější látky pro správný vývoj dítěte.

Zdroj: https://www.whattoexpect.com/first-year/baby-feeding/when-can-babies-eat-cereal