Jaká psí plemena se nejvíce hodí k dětem?

Malé děti milují zvířata, a psy především. To se ví už dávno a proto, jestli se rozhodnete do vaší rodiny pořídit domácího mazlíčka, měli byste výběr pečlivě zvážit. Ne každá plemena se budou k dětem hodit, je vhodné najít takové, kterému nebude vadit jejich přítomnost, křik, neustálé běhání a také mazlení a drbání, občas drobné zatahání. A jaká plemena jsou vhodná pro děti?

Seznam čítá několik plemen, můžete si vybrat

Nejčastějším plemenem, které se skloňuje ohledně dětí, je bígl. Je to plemeno, které se těší velké popularitě, a to nejen kvůli svému vzhledu. Milují mazlení, rádi se cvičí a hrají a nevadí jim ostatní zvířata. Není to ale žádný samotář a je potřeba se mu intenzivně věnovat. Odmění se vám svou věrností. Bígl je plemeno, které je rádo venku. Je dokonalým společníkem pro celou rodinu.

Dalším psíkem na francouzský buldoček. Jsou malého vzrůstu, hodí se tak i do bytu. I když to tak nevypadá, jsou do psi, kteří milují čas se svými majiteli. Nejsou to sice hodně aktivní psy, ale potřebují pravidelné procházky. Rád si hraje, ale velmi rychle se unaví. Milují mazlení, které jim mohou dopřát právě děti.

Větší plemeno jsou lepšími společníky

Skotský ovčák už patří mezi plemena, která jsou většího vzrůstu. Milují svou rodinu, které jsou naprosto oddaní. Kolie jsou velmi oblíbené, protože mají krásnou, dlouhou a hustou srst, která může hrát mnoha barvami. Jestli hledáte psa, který bude úžasný k dětem, je to právě kolie.

Zvláštním plemenem je samojed. Jsou to velcí psi, kteří mají velmi huňatou srst. Vypadá jako mladé medvídě, miluje společnost a je velmi roztomilý. Vypadá, jako by se pořád usmívat, je to sociální zvíře a miluje aktivity venku. Je ale nutné se o jeho srst pravidelně starat, aby pořád vypadal skvěle. Dalším plemenem je Cavalier King Charles Spaniel. Je to něžný pes, který miluje společnost lidí. Má ale rád svůj klid, proto je vhodný spíše k větším dětem, které už mají zodpovědnost.