Vybrat první notebook pro dítě není žádná věda. Stačí se držet několika základních parametrů

Prázdniny, ředitelská volna a další volné dny lákají děti k tomu, zasednout si doma k počítači a pokud možno od něj vůbec neodcházet. První školní dny tak pro děti mohou být velmi nudné a budou se těšit domů. Jaký notebook dítěti pořídit, aby na něm jen nekoukalo na zvláštní videa, a jak ho přimět, aby ho využilo k učení?

Notebook se jeví jako nepostradatelný nástroj, ale jde to i bez něj

Mnoho rodičů si myslí, že koupit první notebook je velká věda. Jsou to ale zbytečné obavy, protože děti, i když na ničem takovém nikdy nepracovaly, se rychle naučí všemu, co se jim bude na počítači hodit. Notebook už nepatří mezi hračky, které je vhodné ignorovat. Může to být dokonce vhodný nástroj k učení, pokud přijdete na to, jak ho používat. Jak ale dětem vybrat správný stroj, aby dlouho vydržel?

Mnoho rodičů raději vydrží ho nějaký rok nekoupit, protože si myslí, že to jde i bez této elektroniky. Je to samozřejmě pravda, ale doba se posouvá stále dopředu. Už v prvních třídách mají děti vymoženosti moderní techniky, které pomáhají v učení. Proto není nutné je v tomto ohledu „brzdit“. Důležité bude koupit správný notebook, který je všechno s vaší pomocí naučí.

Mohlo by vás zajímat:  Proč se vyplatí mít doma zvířátko?
Zdroj obrázku: Freepik

Notebook je spojený hlavně se zábavou

Videohry, různá videa, malování nebo jiné aktivity – to všechno vám děti řeknou, pokud se jich zeptáte na počítač. V každém případě by ti nejmenší měly počítač používat pouze pod dozorem. Důležité bude nastavit dětem mantinely, aby počítač nezneužívaly na aktivity, které pro ně nejsou vhodné. Mohou na nich dělat úkoly, učit se na testy nebo zábavnou formou luštit záhady.

Rodiče volí často takový notebook, který nebude drahý, ale zároveň bude mít všechny kvality, které děti potřebují a hlavně ocení. Měl by být lehký, skladný, aby se vešel do batohu, některé už mají i kvalitní kamery a fotoaparáty. Koukejte také na technické parametry nebo si nechte poradit od odborníků.

Zdroj: https://www.hggear.com/blog/guide-to-introducing-kids-to-laptops