Problémy s usínáním můžou skončit ještě dnes. Díky jednoduché technice lze usnout během minuty

Spánek je základ pro správné zakončení dne a zahájení toho následujícího. Během spánku probíhá v těle mnoho procesů, které jsou nezbytné. Jenomže co když máme problém s usínáním anebo spíme krátkou dobu? To se zdá problémem dnešního světa. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak rychle usnout. Jak je důležitý spánek pro naše tělo, kolik hodin denně potřebujeme spát a v čem spočívá tajemství rychlého usnutí?

Důležitost spánku

Spánek je pro naše tělo nezbytný. Během něj probíhá v těle mnoho fyziologických procesů, které ovlivňují metabolickou rovnováhu, imunitu a činnost nervové soustavy. Dále plní důležitou roli při regeneraci organismu, vyrovnává srdeční rytmus a tlak. Pokud ale patříte k lidem, co mají problémy s usnutím, tak mohou nastat potíže jako:

  • rozptýlení,
  • nesoustředěnost,
  • problémy s pamětí.
Mohlo by vás zajímat:  Na pracovních pohovorech lžu, že nemám děti. Jinak bych práci nikdy nezískal a skončil na pracáku

Nedostatkem spánku nenačerpáte potřebnou energii a budete trpět únavou. To pak povede k horší psychice a poruchám nálad.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolik času je potřeba věnovat spánku?

V průměru stačí člověku spánek o délce 7–8 hodin. Ovšem tato hranice se může lišit. S narůstajícím věkem se hranice snižuje. Pokud máte špatnou životosprávu, kvalita spánku se sníží i přes doporučenou dobu. Taky pokud často sportujete, je nutnější o to delší regenerace. Pokud tedy trpíte poruchami spánku, nezoufejte, existuje snadný způsob.

Zázračně rychlá metoda 4-7-8

Dr. Andrew Weil z Harvardovy univerzity přišel na metodu, která pomůže při potížích s usínáním. Metoda spočívá ve zklidnění mysli a těla a navození pocitu ospalosti. Tato technika pomáhá i ve stresových situacích a ke zklidnění. Do minuty byste měli usnout.

Mohlo by vás zajímat:  Nálev z oregana, šalvěje a rozmarýnu je považován za elixír dlouhověkosti

Začnete tím, že si lehnete, zavřete oči a soustředíte se na dýchání. Poté pokračujete výdechem ústy a čtyři vteřiny vdechujete nosem. Dalším krokem je zadržet dech na sedm vteřin. V poslední fázi je nutné 8 vteřin vydechovat. Nezapomeňte, že špička jazyka musí být těsně za zuby a dotýkat se patra. Tento postup opakujte 4krát.

Zdroj: https://www.gundersenhealth.org/health-wellness/live-happy/4-7-8-breathing-technique/