Jak ustát krizi v manželství a jak vztah znovu obnovit?

Někdy se zamilujeme do člověka, kterého vidíme dlouho dobu jen přes růžové brýle. Ty ale po několika letech spadnou a daného partnera začneme vidět v jiném, mnohdy horším světle. Vztahové krize tak na sebe nenechají dlouho čekat. Jaké krize můžete očekávat, jak se jim vyhnout a jak vztah znovu dostat do roviny, která bude oběma partnerům příjemná?

Výčitky a hádky mohou nastat už po roce vztahu

Že to není s nikým ve vztahu jednoduché, si uvědomíte ve chvíli, kdy na druhém začnete vidět chyby. To mohou být bohužel i maličkosti, které vás dokážou vytočit do běla, přitom jste je několik let neviděli. Manželství končí stále častěji a kvůli hloupostem. Lidé spolu přestávají mluvit o svých problémech a bojí se dát najevo svůj názor. Ve vztahu by si ale oba měli být rovni.

K lidským vztahům mnozí s nás přistupují jako k něčemu, na čem tolik nezáleží. Rozejdeme se, ale po chvíli najdete nový vztah, a opakujeme tak stále dokola. Vidina toho pravého ale nikde není. Budete muset slevit ze svých nároků a najít si partnera, který vám bude vyhovovat v oblastech, které jsou pro vás nejdůležitější.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci mají jasno: manželství prodlužuje život. Šťastný vztah je zárukou pohodového života

Problémy nastanou v každém vztahu, jde o to, jak je budete řešit

Někteří lidé si myslí, že problémy, které ve vztahu nastanou, nejdou vyřešit, a tak se s partnerem raději rozejdou. Nejde to ale dělat do nekonečna. Lidé se musí naučit spolu mluvit a komunikovat na takové úrovni, že výměna názorů neskončí hádkou. Kdy ale nemá smysl celý vztah zachraňovat?

Jestli máte ve vztahu problémy, a chcete je řešit, jste na dobré cestě. Chtít ale musí také partner. Pokud sek tomu nemá nebo je mu jedno, jak celá situace dopadne, nemá smysl v manželství zůstávat a nejlepší bude se rozejít. Pokud ale snahu máte oba, můžete zvolit cestu manželské poradny. Není ostuda si říct o pomoci odborníkovi, který může pomoci a váš vztah znovu nakopnout.

Zdroj: https://www.psychologytoday.com/us/blog/resolution-not-conflict/201303/marriage-problems-heres-8-step-rescue-plan