Proč se vyplatí mít doma zvířátko?

Ten, kdo má doma nějaké zvíře, je podle odborníků nejen v lepší psychické pohodě, ale také má méně alergií a také různých nemocí. Je jedno, jestli máte doma kočku nebo psa, i když pes vás také dostane povinně ven, protože potřebuje venčit. Každé zvíře, se kterým si vytvoříte vztah, vám může dodat dobrou náladu v i těch nejhorších dnech, když máte chuť jen zalézt do postele.

Zvíře usnadní náš život a zlepší i jeho kvalitu

Zvířátko v domácnosti může zvýšit kvalitu vašeho života. Budete mít kamaráda, který na vás pokaždé bude čekat doma, také se můžete připravit na to, že budete chodit ven, zvlášť pokud toužíte po pejskovi. Je mu je jedno, jestli je venku 30 stupňů nad nulou nebo sněží – ven bude potřebovat pokaždé. Donutí vás k pohybu a vy se budete rozhodně cítit lépe. I se zvířaty, které nemusí ven, si ale můžete užít spoustu legrace.

Majitelé psů i koček mají nižší pravděpodobnost, že utrpí infarkt. Vyplynulo to ze studie, ve které se sledovalo na 4,5 tisíce lidí po dobu 10 let. Nejen pro to je dobré mít ke zvířatům pozitivní vztah. Máte hned lepší náladu, když přijdete domů a vítají váš chlupatí přátelé. Čím více, tím samozřejmě lépe. Lidé, kteří mají psy, navíc zvýšili svou fyzickou aktivitu až o 30 minut týdně oproti lidem, kteří psa nemají.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je čas na změnu. Některé potraviny z jídelníčku raději rovnou vymažte

Se zvířaty v domácnosti budete mít zdravější děti

Pokud máte doma zvířata i děti, je jasné, že jim dáváte do života to nejlepší. Děti si už od malička vštěpují, jak se mají o zvíře starat, mohou pomoci v péči o něj a v neposlední řadě budou méně trpět alergiemi nebo jiným nemocemi. Pokud máte doma psa, díky němu bude dítě schopnější se naučit nové věci.

Na mazlíčcích najdete různé mikroorganismy, které když se dostanou do střev, tak se trénuje imunitní systém. Díky tomu budou vaše děti zdravé a bez alergií. Domácí zvířata je mohou mnohé naučit, nezapomeňte je ale naučit základní pravidla ohledně krmení nebo hlazení zvířat. Každé zvíře je jiné a musíte být ostražití, zvlášť v případě, kdy zvíře přišlo do rodiny jako první.

Zdroj: https://www.themessycorner.in/blogs/travel/11-reasons-why-you-should-keep-pet-at-home