Jak zabránit nadměrnému pocení?

Máte pocit, že se hodně potíte a nevíte, jak tomu zabránit? Sprchujete se několikrát denně, ale pořád cítíte nepříjemný zápach? Stydíte se chodit do společnosti, protože i přes použití deodorantu je jasné, že se potíte a je to vidět? Můžete si pomoci i přírodními prostředky, které zamezí pocení a také nepříjemnému zápachu.

Zbavte se vlhkých skvrn v podpaží

Pocení vám může nejen zničit sebevědomí, ale kvůli skvrnám v podpaží si můžete zničit také oblíbené oblečení. Skvrny od potu se jen velmi těžko odstraňují, a proto je nutné s potem bojovat, nejlépe přírodními prostředky, které jsou bez chemie, levné a hlavně účinné. Mezi takové patří například rostlina, která se jmenuje jasmín.

Jasmín má dezinfekční vlastnosti, a proto je tolik oblíbenou surovinou právě do deodorantů nebo jiných kosmetických přípravků. Pomáhá při nadměrném pocení, ale dokáže i zabránit nepříjemnému zápachu. Vhodná je tak jasmínová koupel, která je velmi oblíbená. Stačí do nádoby vložit čtyři lžíce kůry a květů a zalít je 500 ml vroucí vody. Nechte 10 minut louhovat, nálev poté nalijte do horké vany a máte hotovo. Koupel by neměl trvat déle než dvacet minut. Každý den ji můžete opakovat, dokud se pocení nezbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Dokáže nakopnout a doplnit ztracenou energii. Někdy je ale lepší čaj vynechat

Zkuste i šalvěj nebo dubovou kůru

Velmi účinná je dubová kůra, a to nejen proti pocení, ale využijete ji také na jiné zdravotní a kosmetické problémy. Obsahuje třísloviny, které zabraňují pocení. Stačí zalít pět lžic kůry listem studené vody, vařit deset minut a poté odvar přefiltrovat. Můžete si s vodou umýt podpaží nebo si odvar nalít do vany a 15 minut se koupat. Jestli ke kůře přidáte i heřmánek, účinek kůry tím ještě umocníte.

Vhodná je také šalvěj. Ta nejen dezinfikuje, ale také čistí a podpaží osvěží. Připravte si domácí antiperspirant: čtyři lžičky bylinky zalijte 50 ml vroucí vody, spařte, nechte vychladnout a poté sceďte. Smíchejte čtyři lžičky bramborové moučky a jedlou sodu, tři lžíce rozpuštěného kokosového oleje a čtyři lžíce nálevu, k tomu 10 kapek šalvějového oleje. Všechno zamíchejte a nalijte do sklenice. Po ranní koupeli se můžete krémem namazat v podpaží.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hyperhidrosis/diagnosis-treatment/drc-20367173