Kardamom prohřeje tělo a uleví při nachlazení. Sáhnout by po něm měli především muži

Kardamom je koření jedinečného aroma a je ceněno pro své silné zdravotní účinky. Používá se po staletí v přírodní medicíně. Dnes se také doporučuje jako jedna ze složek zdravé výživy. V dnešním článku vám prozradíme, jak bude kardamom ovlivňovat vaše tělo, když ho zařadíte do svého jídelníčku.

Co je to kardamom

Kardamovník je rostlina, která roste divoce v indických tropických lesích. Semena získaná z jeho květů se používají jako koření. Mletý kardamom, celé, sušené lusky nebo loupaná zrna jsou k dispozici v obchodech. Kardamom se pěstuje nejen v Indii, plantáže této rostliny se nacházejí i jinde v Asii a Střední Americe.

Mohlo by vás zajímat:  Komáři dobře vědí, koho si vybrat za oběť. Létání kolem obličeje má jednoduché vysvětlení

Odborníci naznačují, že nejkvalitnější je Malabar cardamom. Koření z Nepálu a Jávy klasifikují jako méně cenné. Malabar cardamom obsahuje nejdůležitější oleje, které dodávají zrnům jedinečné aroma. Už starověcí čínští lékaři věděli, že kardamom má vlastnosti podporující zdraví. Velmi často jej doporučovali při trávicích problémech.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody kardamomu

Éterické oleje obsažené v kardamomových zrnech zmírňují příznaky infekce horních cest dýchacích. Horký čaj s přidáním tohoto koření snižuje kašel a pomáhá s ucpaným nosem. Bude fungovat jako aromatická inhalace a horký nápoj zahřeje tělo. V Indii se dodnes kardamomová zrna používají jako žvýkačka pro svěží dech. Účinnost této metody boje proti špatnému dechu je způsobena antibakteriálními látkami obsaženými v kardamomu, terpinyl acetátem a cyneolem.

Mohlo by vás zajímat:  Závratě mohou ukazovat na některá onemocnění. Lékařské vyšetření pomůže objevit příčinu

Kardamom je také přírodním lékem na nemoci mužů. V Indii se považuje již celá staletí za silné afrodiziakum, to pomáhá řešit problémy s potencí. Kardamom zlepšuje zásobování genitálií krví – erekce je delší a silnější. Ostatní aromatické koření funguje podobně. Stojí za to dosáhnout po kardamomu při hubnutí – stimuluje sekreci trávicích šťáv, čímž se urychluje metabolismus.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cardamom-benefits