Nadměrné pocení i zápach odradí každou ženu. S věcmi z kuchyně ale problémům dokážete zamezit

Jak se zbavit nadměrného pocení? Je nejen velmi nepříjemné, ale ve společnosti nás může dostat do poměrně trapné situace. Navíc ho často provází zápach. Naštěstí existuje několik přírodních prostředků, které nadměrné pocení snižují. Fungují stejně dobře jako deodoranty, ale neobsahují škodlivé chemikálie.

Zkuste jablečný ocet

Jedním z prostředků, které snižují činnost potních žláz, je jablečný ocet. Naneste trochu na vatový tampon a třikrát denně (ráno, v poledne a večer) si s ním otřete čisté a omyté podpaží. Po deseti minutách pak můžete nanést i deodorant, ale není to nutné. Do dvou týdnů byste měli pociťovat, že pocení se snižuje. Pak už stačí nanášet ocet jednou denně, nejlépe ráno.

Tradičním prostředkem proti pocení, zejména pocení ze stresu, je šalvěj lékařská. Připravte si z ní čaj, přičemž můžete použít i sušenou bylinku. Podobný vliv má také yzop lékařský, který pocení ovlivňuje přes centrální nervový systém. Doporučuje se obě bylinky míchat, na dva díly šalvěje použijte jeden díl yzopu a zalijte horkou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle v letadle nikdy nezkoušejte, pokud nechcete naštvat posádku i ostatní cestující

Zápach zmírní libeček

Pokud vás kromě pocení trápí i velmi silný zápach, zařaďte do svého jídelníčku libeček. Vyrobit si můžete i odvar, kdy jeden delší stonek s listy nakrájíte najemno a pět minut povaříte ve čtvrt litru necháte vychladnout. Ráno a večer vypijte jeden šálek. Bude trvat několik dní, než odér z potu zeslábne. Pomoci tomu můžete dostatečným příjmem tekutin během dne.

Někteří lidé trápí pocení dlaní a nohou. V tom případě je nejefektivnější tinktura z přesličky. Jednu polévkovou lžíci tinktury stačí přidat do lavoru s vodou a dopřát svým nohám lázeň. Tinkturu můžete případně nakapat na vatový tampon a přímo si s ní potřít chodidla a dlaně. Přeslička bude fungovat ještě lépe, když koupele doplníte čajem ze sušené bylinky. Kromě pocení má přeslička příznivý vliv na stav kůže, nehtů i vlasů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hyperhidrosis/diagnosis-treatment/drc-20367173