Jak se zbavit lupů domácími prostředky?

Máte mastné vlasy, které jsou navíc plné lupů? Nemusíte si kupovat drahé šampony a další přípravky, které vás mají lupů zbavit. Bohatě budou stačit domácí suroviny, ze kterých si vyrobíte účinný šampon, který vás lupů zbaví. Není vždy nutné investovat do drahých věcí, u kterých nikdy nevíte, jestli budou fungovat.

Mnoho z nás neví, co s lupy dělat

Pokud se ve vlasech objeví lupy, je velmi těžké se jich zbavit. Zkusit to můžete domácími způsoby, které jsou velmi jednoduché. Zapomeňte na nákupy drahých přípravků, které možná ani nebudou fungovat. Jsou plné chemických látek, které našim vlasům neprospívají. Místo toho vyzkoušejte účinné metody. U mnoha žen se osvědčily a možná i vám pomohou zbavit se lupů.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s neustálým vypínáním mobilního hotspotu lze vyřešit několika kroky

Lupy jsou vlastně kousky kůže, které se odlupují z hlavy. Bohužel zůstávají ve vlasech, kde mohou způsobit svědění pokožky a ve vlasech se tak snadno objeví. Vidět jsou převážně v tmavých vlasech, všimnout si jich můžete velmi rychle. Čím dříve se je pokusíte odstranit, tím lépe to půjde. Zkusit můžete osvědčenou domácí metodu, která pomůže během několika minut.

Proti lupům bojuje octem

Do malé lahvičky s rozprašovačem stačí nalít malou sklenici jablečného octa. K němu pak přidejte ještě půl sklenice převařené vody, protřepejte, aby se tekutiny spojily a máte hotový „šampon“, díky kterému se zbavíte nevzhledných a svědivých lupů. Připravenou směs už stačí jen nastříkat na vlasy a zbytek vetřít do pokožky hlavy, kde se lupy tvoří. Nemusíte se bát toho, že ocet bude smrdět, protože díky vodě ho neucítíte.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální spreje na boty jsou zbytečné. Dokonalý lesk a impregnaci zajistí kosmetika za pár korun

Směs můžete používat klidně každý den, a to po dobu dvou až tří týdnů. Ošetření změní pH pokožky vlasů a tím způsobí, že se přestanou množit kvasinky, které způsobují právě lupy a také mastnou pokožku hlavy. Používejte jen přípravky, které jsou vhodné na váš typ vlasů. Jedině tak zabráníte tomu, že budete mít vlasy nezdravé a slabé.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-treat-dandruff