Houbička v lednici není nepozornost mužů, ale trik kterým lze jídlo udržet déle čerstvé

Překvapivé zjištění? Pro někoho možná ano, ale je pravda, že houbička v lednici není nic nového. Umístěním houbičky na nádobí do lednice zajistíte, že se prodlouží trvanlivost některých potravin, protože houba do sebe nasaje nadbytečnou vlhkost a díky tomu se nebudou tvořit plísně ani jiné bakterie. A suroviny vydrží o něco déle.

Je to jednoduché, dejte houbičku do lednice a čekejte

Každý občas koupí velké zásoby, které pak není schopný sníst. Většinou se jedná o ovoce a zeleninu. Tyto potraviny ale mají tendenci se velmi rychle kazit. Pokud tedy víte, že je sníst nestihnete, rozhodně se vyplatí do šuplíku se zeleninou vložit právě houbičku na mytí. Samozřejmě, houbička musí být suchá a čistá, jinak to nemá smysl. Houbička do sebe nasaje vlhkost a tím pádem prodlouží trvanlivost potravin.

Potraviny se pak vyplatí dávat na místa, kam patří. Neměly by se ale navzájem dotýkat, proto je vhodné je dávat do nádob, které udrží i zápach. V lednici si udělejte hlavně pořádek, suroviny dávejte na správná místa. Některé potraviny nevydrží otevřené dlouho, proto je co nejrychleji spotřebujte. Rychlé zkažení potravin je pouze naší chybou.

Mohlo by vás zajímat:  Na klíšťata jde jednoduše vyzrát. Stačí se obklopit vůní, kterou nesnesou

Houbička sníží počet bakterií v lednici

Potraviny se mohou kazit kvůli bakteriím, které v lednici vznikají. Ty dokáže houba pohltit, stejně jako přebytek vody. Potraviny, které jsou zkažené, nejenže nevypadají dobře, ale zároveň bude lednice zapáchat. Proto je nutné v takovém případě lednici kompletně vyčistit a po dokončení můžete vložit právě houbičku. Vyzkoušet můžete i sáček rýže. Pachy odstraní také kávová sedlina.

Houbičky je nutné často měnit, protože jakmile absorbují vlhkost, zvětší se. A jestli je tam necháte dlouho, naopak to lednici může uškodit a budete na tom jako předtím. Do lednice můžete dát houbiček kolik budete chtít. Jedna by měla stoprocentně zamířit do šuplíku s ovocem, další můžete dát do přihrádky, kde jsou potraviny co se kazí nejvíce.

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/living/2457520/want-to-make-your-fruit-and-veg-last-longer-put-a-kitchen-sponge-in-your-fridge/