Rýže nepatří jen do hrnce. Jeden sáček v lednici přinese zajímavé benefity

Šikovná hospodyňka si umí poradit v každé situace a vždy si najde alespoň několik triků, jak vyzrát na problém nejen s úklidem samotným, ale také například na nepříjemný zápach, který se velmi často pro vás z neznámého důvodu line z lednice. Některé potraviny si pak můžete nejen vychutnat jako jídlo, ale můžete je použít jako čistič. Nejedná se pouze o brambory nebo ocet, takovou možnost nabízí také bílá rýže.

Rýži položte do lednice a sledujte změnu

Sáček suché syrové rýže přitom jen stačí dát do lednice a pozorovat, jak se mění její prostředí. Lednička je bohužel místo, kde uchováváme někdy až příliš mnoho potravin a není divu, že je nestíháme jíst a začnou se kazit. Vznikne velký problém, protože budete muset najít potravinu, která to způsobila, ale také vyndat všechny ostatní a lednici kompletně celou vyčistit, abyste se zápachu zbavili.

Mohlo by vás zajímat:  Lepší než káva i enegry drinky dohromady. Zelený čaj příjemně povzbudí a prospěje celému tělu

Bez ledničky už si dnes nedokážeme představit život. Těžko najdete domácnost, ve které se nepoužívá, je ale potřeba se o ni starat, aby nám sloužila dlouhé roky. V lednici máte spoustu potravin, ať kupovaných, balených nebo uvařených – schováváme do ní zbytky, aby se nemusely vyhazovat a jídlo se venku na lince nezkazilo. Všechno, co se v lednici děje, ovlivňuje všechny potraviny, které do ní vložíte.

Potraviny může ohrozit nadměrná vlhkost nebo zkažené suroviny

Potraviny sice v lednici jsou v bezpečí, mohou být ale ohrožené nejen nadměrnou vlhkostí, ale také se mohou tvořit plísně nebo jiné houby a dostat se i přes obaly přímo do suroviny. Police, výklenky nebo šuplíky se musí pravidelně čistit, aby lednice nejen dlouho vydržela, ale díky tomu se i potraviny budou kazit pomaleji. Stačí přitom vložit rýži do lednice a sledovat, co se bude dít.

Mohlo by vás zajímat:  Bílý povlak na čokoládě je výsledkem přirozeného procesu a není závadný

Rýže totiž absorbuje nadbytečnou vlhkost, stejně jako v případě, když si ji nasypete do ponožky a vložíte do auta. Je nutné pytlík s rýží samozřejmě měnit, až uvidíte, že jsou zrnka opravdu nabobtnalá. Jestli sáček necháte v lednici příliš dlouho, naopak si tím zápach způsobíte a budete znovu na začátku. Pečlivým vyčištěním lednice zápach odstraníte.

Zdroj: https://asianinspirations.com.au/food-knowledge/how-to-store-your-rice/, https://cheftalk.com/threads/store-rice-in-the-refrigerator.32761/