Blechy a klíšťata jsou nepřítelem mazlíčků. Přítrž jim udělají nejenom předražené obojky

Blechy a klíšťata jsou noční můrou pro všechny majitele chlupatých mazlíčků. Domácí mazlíčky můžete ochránit mnoha způsoby, přičemž každý z nich funguje na jiná zvířata. Mnoho lidí vám řekne, že jim produkty z obchodu nepomohli, ale jiným ano. Vyhýbat byste se měli chemickým variantám, které mohou být škodlivé pro zvíře, vás a především malé děti, které se s nimi mazlí. Vyzkoušejte jednu z osvědčených metod a zaručeně nebudete litovat.

Domácí prášek proti škůdcům

Prášek zabraňuje napadení blechami a klíšťaty, ale také odpuzuje škůdce, kteří se již na kočce nebo psovi usadili. Složky tohoto prášku se obvykle na zvířata nepoužívají, ale pro tyto účely budou fungovat skvěle. Potřebovat budete 1 sklenici potravinářské křemeliny, ½ šálku neemového prášku, ½ sklenice řebříčkového prášku a 20 kapek esenciálního oleje z eukalyptu.

Všechny ingredience smíchejte v misce a následně aplikujte v malém množství na záda svého mazlíčka. Pomocí štětce prášek jemně rozetřete, aby se dostal přímo na kůži. Křemelina efektivně vysušuje pokožku škůdců a prášek také odpudí blechy a klíšťata. Zároveň dokáže zabít i jejich larvy. Řebříček dokáže nádherně zklidnit pokožku vašeho mazlíčka a eukalyptový olej škůdci nesnáší. Pokud budete chtít tento produkt použít u kočky, nepoužívejte eukalyptový olej, protože špatně reagují na esenciální oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list je škoda hodit do hrnce. Lepší je ho zapálit a nechat dýmat

Koupel s jemným šamponem

Nejlepším způsobem, jak odstranit blechy, je koupání. Blechy nemají rády vodu. Ve chvíli, kdy svého mazlíčka začnete koupat, začnou mu odlupovat srst. Jedná se o jeden z nejbezpečnějším způsobů, pokud má váš pes nebo kočka rádi vodu. Při koupání můžete navíc použít jemný šampon, který je přímo určený pro domácí mazlíčky. Stejně dobře ale bude fungovat i malé množství mycího prostředku, který běžně používáte. Po koupeli nezapomeňte zvíře vyčesat hřebenem, abyste se zbavili i posledních blech, které mohli přežít.

Zdroj: https://cabbagetownpetclinic.com/2020/07/26/meet-the-enemy-fleas/