Majitelé aut kuny proklínají, existuje ale trik, jak je udržet daleko od kapoty vozu

Kuny vypadají jako nevinná zvířátka, ale majitelům aut způsobují často problémy. Překousané kabely nebo těsnění dokážou zkomplikovat život, hlavně když spěcháte do práce. Proto řidiči intenzivně hledají způsoby, jak tato zvířátka odehnat od svého vozu. Kuny v autech vidí ideální úkryt, ale majitelům způsobují drahé opravy. Do svých úkrytů si často nosí i zásoby jídla. Je to jeden z důkazů, díky kterému poznáme, že máme pod kapotou nevítaného hosta.

Jak poznat, že se kuna zabydlela pod kapotou?

Je známo, že kuny jsou noční zvířata, z čehož vyplývá, že jsou nejvíce aktivní po setmění. Proto nemáme moc velkou šanci tohoto chlupáče chytit při činu, ale mnohdy nás ráno nepříjemně překvapí svou návštěvou, kterou zjistíme v momentu, kdy se nám nedaří auto nastartovat. Přítomnost kuny poznáme podle toho, že auto nejde nastartovat nebo cuká. Důkazem, že je na vině právě kuna, můžou být otisky tlapek pod kapotou, zbytky jídla a páchnoucí výkaly. Určitě je namístě zkontrolovat kabely a těsnění, abychom zjistili, jak velkou škodu kuna napáchala.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice jsou skutečnou pohromou každé zahrady. Rostliny před zkázou ochrání jednoduchý trik
Zdroj obrázku: Freepik

Účinný odpuzovač na kuny

Ve specializovaných autoprodejnách můžeme najít různé přípravky proti kunám. Tyto přípravky bývají většinou drahé a ne všechny fungují. Jestli chcete snadné a levné řešení, zajděte do drogerie. Může se to zdát divné nebo úsměvné, ale záchodová vůně působí na kuny jako skvělý odpuzovač. Nemohou totiž snést její intenzivní vůni.

Příprava domácího odpuzovače

Tento domácí odpuzovač už používá mnoho majitelů automobilů a jsou s ním velmi spokojení. Hlavní výhodou tohoto odpuzovače jsou nízké náklady. Pokud zjistíme přítomnost kuny, je nejvyšší čas na domácí odpuzovač. Motor nejdříve vyčistíme a následně na každé straně umístíme záchodovou vůni. Aby tento odpuzovač správně fungoval, je nutné ho každé tři měsíce vyměnit.

Zdroj: https://www.luxtimes.lu/en/luxembourg/help-martens-have-invaded-my-car-602d0da5de135b9236c38a1c