Vlhkost v autě způsobuje v zimě řadu nepříjemností. Řešení je jednoduché a stojí pár korun

Vlhkost ve vozidle může způsobit spoustu problémů, a to nejen se samotným vozidlem, ale mohou nastat také při řízení. Podzimní a zimní měsíce jsou pro vozidla zvlášť nepříjemnými, protože často řešíme nejen vlhkost, ale také zamrznutí oken nebo dveří. S vlhkostí se ale dá snadno bojovat, pokud budete vědět, jak na to. Můžete vyzkoušet i domácí metody.

Zkuste koupit odvlhčovače

Zakoupit v obchodě můžete například odvlhčovač, v letním období ho navíc koupíte za skvělou předsezonní cenu. Není pravda, že se hodí jen do domácností nebo kanceláří, skvěle poslouží také ve vozidlech, pokud se v nich drží vysoká vlhkost. Je to sice jen krátkodobý způsob, jak se vlhkosti zbavit, ale jako první pomoc rozhodně poslouží a bude lepší, když budete mít na chvíli klid než pořád dokola čekat na to, až se vám auto odvlhčí pomocí topení.

Dalším způsobem je vyrobit si absorbér vlhkosti doma. Není na tom nic složitého a nebudete k tomu potřebovat ani zvláštní suroviny. Postačí totiž ponožky, které vám nebudou chybět, a silikonové stelivo pro kočky. Nejdříve se ujistěte, že máte ponožky v pořádku a nejsou děravé. Poté je naplňte do tří čtvrtin stelivem pro kočky. Pevně je zavažte a takto připravené je dejte do auta, aby jedna byla vzadu a druhá vepředu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě steliva můžete použít obyčejnou rýži

Jestli nemáte domácí mazlíčky, ale přesto chcete mít vlastní pohlcovač vlhkosti, můžete místo steliva použít obyčejnou rýži. Nebude sice fungovat tak dobře jako stelivo, ale také poslouží. Dávejte si ale pozor, jakou rýži budete používat. Hnědá rýže totiž vodu bude absorbovat pomaleji, takže raději zvolte klasickou bílou.

Můžete také nechat v autě přes noc otevřená okýnka, což je řešením pro ty, kteří mají vlastní zahradu obehnanou kamerami. Existují ale i další možnosti, jak snížit vlhkost v autě. Tím nejsnadnějším a zároveň nejdražším je pořízení kvalitnějšího automobilu, se kterým vlhkost nebudete muset řešit vůbec.

Zdroj: http://www.battisonhonda.com/blog/how-to-dry-your-car-interior-after-rain-gets-in/