Léčit doma akné může skončit ještě horšími problémy. Pomoc je jinde než v předražených krémech

Akné je velkým problémem pro miliony lidí po celém světě. Během puberty se s ním setká téměř každý z nás, ale hodně lidí se s ním potýká i v dospělosti. Většina z nás se vždy snaží pupínky vymačkat, ale to není nejlepší metoda. Právě naopak. Vymačkáváním si můžete zadělat na ještě větší problémy, protože se infekce může rozšířit po celém obličeji, nebo dokonce po celém těle. A většina odborníků se shoduje v tom, že by lidé pupínky vymačkávat neměli.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte infarkt během několika prvních vteřin. Včasný zásah dokáže zachránit život

Co udělat v první řadě?

Možná se vám to zdá zbytečné, ale v první řadě byste měli kontaktovat dermatologa a objednat se na prohlídku. Jedině zkušený specialista vám dokáže říct, jaký druh kožního onemocnění máte a jak s ním pracovat. Zároveň vám doporučí produkty, které jsou nejvhodnější pro váš typ akné, takže nebudete muset příliš experimentovat a utrácet tisíce korun za prostředky, které vám jednoduše nemohou fungovat, protože jsou určené na jiný typ onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

První rada je tedy velmi jednoduchá: navštivte lékaře. Vždy je nejlepší zajít k lékaři, který určí příčinu, poradí a učiní patřičné kroky, aby se stav vaší pokožky vrátil do normálu, a vy jste se zbavili těchto nepříjemných problémů. Většina dermatologů doporučuje nezbavovat se pupínků svépomocí, i když je těžké tomu odolat. Bohužel neodborný pokus o léčbu může stav pokožky ještě zhoršit.

Mohlo by vás zajímat:  Nealkoholické pivo je skvělá alternativa nejen pro řidiče. Sportovcům pomůže k lepším výkonům

Vymačkat, nebo ne?

V případě cystického akné nebo jiných závažných kožních problémů se pupínky nikdy nevymačkávají. Potřebujete odborné ošetření od člověka, který přesně ví, jak velkou sílu může vyvinout, a má naučenou správnou techniku, během které pokožku nepoškodí. Pokud se o to stejně chcete pokusit sami, měli byste si pořídit vatové tyčinky nebo speciální produkty určené pro čištění ucpaných pórů a odstranění černých teček. Nejlepší léčbou ale vždy zůstane návštěva odborníka, který provede profesionální čištění pleti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-back-acne#treatments