Zvětralé pivo nepatří do odpadu, ale na hlavu. Účinky na sebe nenechají dlouho čekat

Pivo je v Čechách nejoblíbenější nápoj a jeho pozitivní účinky na zdraví již byly prokázány. Tentokrát si účinky piva představíme v koupelně. Ukázalo se, že pozitivně působí i na lidské vlasy. Látky obsažené v pivu vlasy vyživují, dodávají jim lesk a pomáhají v boji proti lupům a nadměrnému maštění pokožky hlavy. Pojďme se podívat, jak pivo v koupelně využít a proč.

Benefity pro vlasy

Přírodní vlasová péče zažívá v posledních letech renesanci. Tradiční metody péče o vlasy a pokožku hlavy jsou více a více oblíbené. Chemikálie v dnešní kosmetice poskytují často pouze dočasná řešení našich problémů. Na druhou stranu pivo je složeno hlavně ze sladu, kvasnic a chmele. Díky tomu je přímo pokladnicí živin a pomůže nám v boji o dobře vypadající vlasy. Je velmi dobrým zdrojem vitamínů skupiny B (thiaminu, riboflavinu a niacinu), tedy látek prospěšných pro posílení vlasů a zabraňujících jejich vypadávání. Navíc pivo obsahuje křemík, hořčík, vápník, kyselinu listovou a stimuluje tak funkci vlasových folikulů. Žlázy produkující maz ho budou vylučovat méně a bude jednodušší se zbavit lupů.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl nad zlato: používat ji pouze při vaření je velká chyba. Skvělou službu prokáže i jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Jak to provést?

Na výživu vlasů nejlépe působí nepasterizované pšeničné pivo. Čím obyčejnější, tím lepší. V podstatě nezáleží na tom, zda bude pivo světlé, nebo tmavé. Rozhodně byste neměli používat ochucené či slazené pivo, které by vám vlasy pouze slepilo. Použití je následně snadné. Lahev nebo plechovku otevřete alespoň půl hodiny před použitím a nechte vyprchat přebytečný oxid uhličitý. Následně do misky nalijte pivo a vodu v poměru 2 : 1. Opláchnutí vlasů pivem by mělo být provedeno až po standardním mytí. Po omytí šamponu opláchnete vlasy připraveným roztokem a nechte uschnout. Proceduru provádějte maximálně jednou týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Psi jsou někdy pro páníčky stále záhadou. Podivné návyky před spaním souvisí s divokými předky

Pivní šampony

Může se to zdát jako splněný sen každého pivaře. Nicméně dnes je již možné v drogerii sehnat šampon s příměsí piva. Takový šampon si lze však připravit i svépomocí doma. Nejdůležitější je pivo ohřát a zbavit ho tak alkoholu, který má vysušující účinky. Ohřáté pivo smíchejte se svým současným šamponem a můžete jej využít. Umyjte si vlasy a pokožku hlavy jako vždy. Vaše vlasy vám poděkují a brzy uvidíte výsledky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beer-for-hair#dietary-benefits